"Blairi nõiafilm" sai 17 aastat hiljem lõpuks järje


"Blairi nõiafilm" sai 17 aastat hiljem lõpuks järje
"Blair Witch"Ekraanitõmmis

1999. aasta "Blairi nõiafilm" oli unikaalne nähtus, sest esmakordselt jõudis filmitööstusesse idee, et käsikaameratega üles võetud nö. dokumentaalfilm võib olla väga edukas projekt. "Blairi nõiafilmile" tehti küll aasta hiljem järg "Book of Shadows: Blair Witch 2", kuid filmi ebaedu sulges uksed uute järgede jaoks. 17 aastat hiljem jõudis see aeg kätte - "Blair Witch" linastub kinodes 7. oktoobril.

17 aasta jooksul on palju juhtunud - käsikaameratega pole filmitud mitte ainult õudusfilme, vaid ka suuri koletisefilme. "Cloverfield", "[REC]" ja "Paranormaalse aktiivsuse" seeria võlgnevad oma edu "Blairi nõiafilmile, sest just see film pani aluse populaarsele trendile, kus filme reklaamitakse kui juhuslikult leitud tõest materjali, mis monteeriti hiljem kokku, et see siis kinodesse tuua.

"Blair Witch" oli töös kaua aega valenime all. Kui ilmusid esimesed treilerid õudusfilmile "The Woods", ei osanud keegi arvata, et tegemist võib olla kuulsa õudusfilmi järjega. "Blair Witch" jätkab sealt, kus esimene pooleli jäi - grupp noori suunduvad Marylandi Black Hillsi metsa, et mõista, mis juhtus ühe grupiliikme Jamesi õega, kes jäi esimese filmi sündmuste ajal kadunuks.

Esimese osa režissööriduo Daniel Myrick ja Eduardo Sánchez seekord ei naase. Ohjad haaras viimastel aastate žanrifilmidega ilma teinud Adam Wingard ("You’re Next", "The Guest").