FILMIJUTT: "Mandariinide" produtsent Ivo Felt eile esilinastunud "Novembrist": tundlik, terav ja vaimukas, kõik asjad kokku!

 (3)
Ivo Felt "Novembri" järelpeol Telliskivi Punases majas
Ivo Felt "Novembri" järelpeol Telliskivi Punases majasFoto: Karli Saul

Eile esilinastus Tallinnas kinos Kosmos kutsutud külalistele, ent ennekõike filmi tegemisele kaasa aidanud meeletule hulgale inimestele Andrus Kivirähki romaani "Rehepapp" ainetel valminud Rainer Sarneti mängufilm "November". Publik uuris filmi järel muljeid oma filmiga "Mandariinid" 2015. aastal Oscaritele ja Kuldgloobustele välja jõudnud produtsendilt Ivo Feltilt.

"Nii kaua tehtud film ei saagi praktiliselt halvasti välja tulla," sõnas Felt ja märkis, et film talle väga meeldis. "Tundlik, terav ja vaimukas, kõik asjad kokku. Hoopis teistsugune, kui oleks osanud arvata. "Lemmikuimat hetke või stseeni ta filmist kohe välja tuua ei suudagi: "Neid on nii palju. Lasin ennast kaasa viia, liikusin filmiga kaasa."

Kivirähki "Rehepappi" luges Felt viimati "väga ammu", aga see-eest vähemalt kaks korda. "Ei, ma ei kujutanud midagi niimoodi ette, aga ma teadsin ka natuke, milline film tuleb, ega ole mõnes mõttes päris puhas leht. Ma nii hästi ei mäletanud raamatut, kuigi tõmbasin ikkagi mõned asjad kokku. Vaatasin filmi väga sõltumatult ja arvan, et see film – teadmata raamatut – on ka väärt."

Filmi rahvusvahelise edu võimalusi näeb Felt helges valguses: "Ma arvan, et ta on piisavalt omanäoline film, et äratada huvi igal pool."