IN MEMORIAM | Näitlejad ja filmitegijad, kes on juba tänavu meie hulgast lahkunud


Luke Perry
Luke Perry (1966 - 2019)Foto: Jeff Christensen, AP/Scanpix

2019. aasta pole jõudnud veel kaugele, aga Hollywoodi on juba praeguseks tabanud mitmed kaotused. Viimane neist oli Luke Perry, kelle lahkumine oli väga ootamatu. Teie ees on 20 näitlejat ja filmitegijat, kes on juba tänavu meie hulgast lahkunud.

Albert Finney (1936 - 2019)

Filmide "Saturday Night and Sunday Morning", "Tom Jones", "Two for the Road, "Scrooge", Annie", "The Dresser", "Miller's Crossing, ""Erin Brockovich", "Big Fish", "The Bourne Ultimatum", "Before the Devil Knows You're Dead", The Bourne Legacy" ja "Skyfall" poolest tuntud Albert Finney lahkus 8. veebruaril meie hulgast. Ta oli 82-aastane.

Briti näitleja Albert Finney kujunes pärast Teist maailmasõda üheks olulisemaks tegijaks nii filmis, teatris kui ka televisioonis.

Tema esimesed filmid olid 1960. aasta "The Entertainer" ja "Saturday Night and Sunday Morning". Viimaseks filmirolliks jäi 2012. aasta Bondi-film "Skyfall".

Finney kehastas karjääri jooksul näiteks Winston Churchilli 2002. aasta BBC ja HBO telefilmis "The Gathering Storm", Charles Dickensi loodud tegelaskuju Ebenezer Scrooge'i filmis "Scrooge" (1970) ja Tom Jonesi 1963. aasta filmis "Tom Jones", mille eest sai näitleja ka oma esimese parima meespeaosa Oscari nominatsiooni.

Ta kandideeris filmidega "Under the Volcano (1984), "The Dresser (1983) ja "Murder on the Orient Express" (1974) veel kokku kolmele parima meespeaosa Oscarile ning lisaks ka parima meeskõrvalosa Osacrile draama "Erin Brockovich" (2000) eest.