Kaks episoodi, mille kirjutamist "Sõprade" loojad siiani kahetsevad


Friends
"Sõbrad" ("Friends") näitlejad. Foto: All Action, EMPICS Entertainment/Scanpix

"Sõbrad" kestis 10 hooaega ehk 236 episoodi, mis tähendab, et seriaali stsenaristid pidid iga osa jaoks välja mõtlema kolm lugu, et Central Perkikuuikul ühe episoodi jooksul ikka tegevust jaguks. Seriaali loojad Marta Kauffman ja David Crane avaldasid hiljuti, et kõikidest kirjutatud episoodidest häirib neid siiani kaks sisuliini.

Kauffman ja Crane astusid "Sõprade" 25. aastapäeva puhul üles Tribeca TV Festivali paneelil, kus tunnistasid, et kahetsevad siiani kahes erinevas episoodis olnud sisuliine.

Esimene on 3. hooaja 3. episood "The One With The Jam", kus Phoebe hakkab käima Malcolmiga (David Arquette), kes jälitas oma arust hoopis Phoebe identset kaksikõde Ursulat. Phoebe üritab mehele selgeks teha, et Ursula on manipulatiivne ja üldse halb inimene, aga Malcolm ei suuda lõpuks ikkagi Ursulast lahti öelda. Kauffman selgitas paneelil, et nad kirjutasid seda osa mitu korda ümber, aga ei jäänud ikka rahule.

Teine on aga 2. hooaja 23. episood "The One With The Chicken Pox", kus Phoebe tahab aega veeta mereväest saabunud vana poiss-sõbra Ryaniga (Charlie Sheen), aga mõlemad jäävad tuulerõugetesse. Kauffman lisas, et pole siiani kindel, kas tuuletõugete osa ikkagi töötas.

Seotud lood:

Kauffman ja Crane lisasid, et nad ei vaata ise sihilikult "Sõpru" uuesti, aga näiteks reisides on seriaal ikkagi taustal mänginud. Nad on olnud üllatunud, et mõned ideed ja lood siiani nii hästi töötavad, aga samal ajal on nad olnud pettunud, et võtsid mõne loo osas vastu otsused, mille vastu nad täna kindlasti oleksid. Kumbki ei rääkinud siiski, mis nende arvates enam ajale vastu ei pea, aga nende hulgas võivad olla näiteks need probleemsed kohad.

Vaata lisaks:
Üks korduv viga, mida sa "Sõprade" seriaali juures varem kunagi ei märganud.
5 fakti, mida sa hittseriaali kohta varem ei teadnud.
Sõbrad" oleks esimese hooaja jooksul peaaegu Jennifer Anistonist ilma jäänud.
Järgmisel aastal ei saa "Sõpru" enam Netflixi vahendusel vaadata.