Kas animeeritud filmid on mõeldud lastele?


Kas animeeritud filmid on mõeldud lastele?
Foto: Shutterstock

"Imelised 2" režissöör Brad Bird vaidleb, et animeeritud filmid ei ole otseselt mõeldud lastele. Bird on tuntud mõningate kõige armastatumate animeeritud filmide lavastajana, nagu näiteks "Raudne Hiiglane", "Imelised" ja "Ratatouille".

Nagu ka ta eelnevad filmid, on "Imelised 2" saanud samuti MPAA (Motion Picture Association of America) poolt reitingu PG (Parental Guidance). Seda seetõttu, et filmis esineb vägivalda ja vähest tugevamat sõnakasutust.

Esimesest põhjusest saavad üldiselt kõik kinokülastajad aru, aga teine põhjus on just see, mis on tekitanud pisikest furoori. Paljud inimesed arvavad nimelt, et ei tohiks jätta muljet pahadest sõnadest, isegi kui neid otseselt välja ei öelda. Miks? Sest tegemist on animeeritud filmiga ja animeeritud filmid on laiema publiku arvates lastele suunatud.

Lavastaja aga sama meelt ei ole. Vastuseks kaebustele "Imelised 2" keelekasutuse kohta ütles Bird, et tegu ei ole lastefilmiga. Tõsi, see on perefilm, mida võivad ka lapsed vaadata, aga lihtsalt animeeritud filmina ei klassifitseeru film automaatselt lastefilmi kategooriasse. Selletõttu ongi filmis ka nalju, mis on mõeldud just lastevanematele.

Praeguseks on film sisse toonud peaaegu 647 miljonit dollarit (umbes 550 miljonit Eurot), mis tähendab, et esimese filmi kogusissetulek on ületatud kõigest paari nädalaga. See paistab ka kinnitavat ideed, et animatsioonid ei ole suunatud otseselt lastele.

Seotud lood:

Kuna esimene film tuli välja pea 14 aastat tagasi, siis olid kindlasti teise filmi üheks sihtgrupiks ka need täiskasvanud, kes nägid esimest osa lapsena. Huvitav on see, et ka paljud teised Pixari filmid sisaldavad nalju ja teemasid täiskasvanutele. "Üles" ("Up") käsitles väga täiskasvanulikke teemasid, näiteks nagu enesetapp ja viljatus, ja "Pahupidi" ("Inside Out") juhtis mingil määral isegi tähelepanu depressioonile.

Allikas: screenrant.com