KINOSÜGIS | 36 allesjäänud aasta oodatuimat filmi: "Jokker", "Star Wars", "The Irishman" ja palju muud!

Mis filmi ootad kõige rohkem?
Joker (2019)
"Jokker" ("Joker") - kinodes 4. oktoobrist. Foto: CAP/FB, Capital Pictures/Scanpix

Aasta lõpuni on jäänud kõigest neli kuud, mis tähendab, et Oscari-ralli hakkab samuti vaikselt hoogu sisse võtma. Sellest annavad märku ka esimesed vihjed, et mis filmid hakkavad tänavu kõige rohkem kuldmehikesi himustama. Teie ees on 36 filmi, mida tasub kindlasti allesjäänud aasta jooksul vaadata.


1. "See: teine peatükk" - 06.09
"See: teine peatükk" on järg 2017. aasta õudushitle "See" ("It"), mis põhines Stephen Kingi samanimelisel romaanil, aga kuna raamat ongi kaheks osaks jaotatud, siis on loomulik, et nüüd linastub järg, mis näitab, kuidas suureks kasvanud Luuserite klubi liikmed deemonlikust klounist Pennywise jagu saavad.

Esimese osa lavastanud Andy Muschietti ("Mamma") toob meieni ka teise osa, mis leiab aset 27 aastat hiljem, mistõttu kehastavad Luuserite klubi täiskasvanud liikmeid nüüd James McAvoy, Jay Ryan, Jessica Chastain, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone ja Andy Bean.

See: teine peatükk" linastub Eesti kinodes 6. septembril.

2. "Kohtunik" - 06.09

Musta huumoriga vürtsitatud krimimaigulise “Kohtuniku” peategelasi kehastavad Mait Malmsten (“Kertu”, “Rotilõks”) ja Märt Avandi (“Vehkleja”, “Punane elavhõbe’’). Kõrvalosades astuvad üles Jaan Rekkor, Lee Trei, Kaie Mihkelson ja Sakari Kuosmanen.

Film lavastajaks ja stsenaristiks on Andres Puustusmaa, kes on filmide “Rohelised kassid”, ‘’18-14‘‘ ja “Punane elavhõbe‘‘ režissöör.

"Kohtunik" linastub Forum Cinemas kinodes 6. septembril.

3. "Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?" - 06.09

Richard Linklateri ("Boyhood", "Last Flag Flying", "Before Sunrise", "Before Sunset", "Before Midnight", "Dazed and Confused") uut filmi pole seni just kõige paremini vastu võetud, aga kuna režissööri senised filmid on olnud muljetavaldavad ja kuna uues filmis on peaosas Cate Blanchett, siis tasub seda ikkagi oodata.

"Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?" linastub Forum Cinemas kinodes 6. septembril.

4. "The Truth" - 11.10

Hirokazu Kore-eda eelmine film "Poevargad" ("Shoplifters") võitis 2018. aastal Cannes'i filmifestivali peaauhinna Palme d'Or ning kandideeris nii Kuldgloobustel kui ka Oscaritel pariam võõrkeelse filmiauhinnale.

Kore-eda uus film "The Truth" esilinastus 28. augustil 76. Veneetsia filmifestivali avafilmina, Jaapani linastub see 11. oktoobril ning Eestis saame filmi näha tõenäoliselt PÖFFil.

Filmi peaosades on Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke ja Ludivine Sagnier.

5. "Ükssarvik" - 13.09

Lugu põhineb enam kui 30 reaalse Eesti startup-ettevõtja kohati uskumatutel ja humoorikatel juhtumistel ning kogemusel viimase 15 aasta jooksul. Tempokas film annab vaatajale autentse ja värvika pildi tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust, usaldamisest ja unistamisest, hullusest ja hulljulgusest... inspiratsiooniks mõistagi kõik maailma Steve Jobsid, Bill Gatesid, Mark Zuckerbergid ja Elon Muskid.

Filmi autoriks ja lavastajaks on edukas tehnoloogia-ettevõtja Rain Rannu, kes proovis filmi alal esimest korda kätt 2016. aastal guerilja-stiilis vändatud komöödiaga “Ameerika suvi”. “Ükssarvik” on tema teine täispikk mängufilm. “Mulle meeldib teha filme maailmadest, mida hästi tunnen,“ räägib Rannu ning usub, et uus film on huvitav ja õpetlik nii tehnoloogia valdkonna inimestele kui laiemale vaatajaskonnale.

"Ükssarvik" linastub Forum Cinemas kinodes 13. oktoobril.

6. "Downton Abbey" - 13.09

Ülimenuka Suurbritannia draamaseriaali "Downton Abbey" järjena loodud film jõuab Eesti kinodesse septembris. Seekord leiab lugu aset 1927. aastal, mil Downton Abbey elanikke külastab kuningas George V ja kuninganna Mary.

Ka ETV ekraanil jooksnud (praegu näitab seda ka Amazon Video Prime) "Downton Abbey" jälgis aristokraatliku Crawley perekonna elu kuningas Edward VII järgsel Inglismaal. Esmakordselt 2010. aastal eetrisse jõudnud sarja vändati kokku kuus hooaega ning selle taga seisnud stuudiod, Carnival Films ja NBCUniversal tegid täispika filmi. Julian Fellowes kirjutas telesarja käsikirja ja tema vastutas ka filmi stsenaariumi eest.

"Downton Abbey" kuues ja viimane hooaeg algas Suurbritannias 2015. aastal hilissügisel ning lõppes n-ö jõulueriga sama aasta 25. detsembril. Sari võitis aastate jooksul meeletult auhindu, sealhulgas parima lühisarja Kuldgloobuse, Emmy ja BAFTA. Kahe esimese hooaja eest saadi tervelt 27 Emmy auhinda, mis purustas telesarjade kõigi aegade rekordi. Tegemist on olnud kõige vaadatuma teledraamaga nii Suurbritannias kui ka Ameerikas.

Seriaali näitlejate nimistusse kuulusid Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Michelle Dockhery, Jessica Brown Findlay, Laura Carmichael, Jim Carter jpt.

"Downton Abbey" linastub Forum Cinemas kinodes 13. septembrist.

7. "Tähtede poole" - 20.09

Veneetsia filmifestivalil linastunud James Grey ulmefilmi "Tähtede poole" ("Ad Astra") nimetavad juba tänavuse Oscari-ralli oluliseks tegijaks ning peategelast kehastavale Brad Pittile ennustatakse ka parima meespeaosa Oscarit.

James Gray ("The Immigrant", "The Lost City of Z") eepilises ulmethrilleris löövad peale Brad Pitti kaasa veel ka Tommy Lee Jones, kes kehastabki Pitti karakteri isa, aga ka Ruth Negga, Liv Tyler, Donald Sutherland ja Jamie Kennedy.

Muusika eest vastutab alati oivaline Max Richter ("Mary Queen of Scots", "Hostiles", "Taboo", "The Leftovers") ning pildile ilu toob meieni Hoyte van Hoytema, kes on ka Christopher Nolani filmi "Tenet" operaator.

"Tähtede poole" linastub Eesti kinodes 20. septembril.

8. "Rambo. Viimane veri" - 20.09

"Rambo: Viimane veri" ("Rambo: Last Blood") on 1982. aastal alguse saanud Sylvester Stallone'i "Rambo" filmiseeria viies ja väidetavalt ka viimane osa, kuigi juba praegu käivad jutud, et kui uus film on edukas, siis jõuab kinodesse ka kuues.

Sylvester Stallone on John Rambot kehastanud neljas filmis, millest viimane osa "Rambo" linastus 2008. aastal. Viies osa jõuab kinodesse aga 37 aastat pärast 1982. aastal valminud esimest osa. Stallone oli 36, kui esimene osa linastus. Viienda osa "Rambo: Viimane veri" ilmumise ajaks on ta 73-aastane.

Seni edukaim "Rambo" film on 1985. aasta "Rambo: First Blood Part II", mis teenis 25.5 miljoni dollari suuruse eelarve juures tagasi 300.4 miljonit dollarit.

Filmi režissöör on Adrian Grunberg ("Get The Gringo") ning kaasa löövad veel Paz Vega, Oscar Jaenada, Yvette Monreal, Sheilah Shah ja Sergio Peris-Mencheta.

Sünopsis: John Rambo (Sylvester Stallone) on USA eriüksuse veteran, kes võitles Vietnamis, nägi sadu verevalamisi ja surmasid, kuid ei tapnud ise iial, ehkki kaitses tõde. Nüüd veedab ta oma päevi Arizona kolkas endassetõmbununa ja minevikudeemonitega võideldes. Teda painavad saladused, mis on temasse maetud, ja ta aimab, et kõik pole veel kaugeltki lõppenud.

John saab sõnumi, et tema hea sõbra tütar Gabrielle (Yvette Monreal) on teadmata kadunud. Rambo on veendunud, et seda tegi kurikuulus Mehhiko kartell, mis smugeldab inimesi ja uimasteid. Gabrielle’i murest murtud lähedased paluvad Rambolt abi. Rambo kogub sõjavarustuse kokku ja ületab Ameerika-Mehhiko piiri, teades hästi, et teda ootab ränk võitlus kurjategijatega, kes ei tunnista mingeid seadusi. Sündmuste keskpaika sattunud, valab John Rambo Mehhiko suurima kuritegeliku grupeeringu liikmete verd. Ta loodab leida Gabrielle’i elusana ja vabaneda lõpuks painavatest minevikudeemonitest.

"Rambo: Viimane veri" linastub Forum Cinemas kinodes 20. septembril.

9. "Between Two Ferns: The Movie" - 20.09

Netflixi "Between Two Ferns: The Movie" põhineb Zach Galifianakise juhitud samanimelisel vägapiinlikul ja ebatavalisel veebisaatel, kus Galifianakis suhtles väga tõrksalt, ebameeldivalt, solvavalt, aga eelkõige naljakalt suurte kuulsustega.

10. "Vanamehe film" - 27.09

Septembris jõuab kinodesse YouTube'i vahendusel populaarsust kogunud vanamehe multika põhjal valmiv "Vanamehe film", ja kuigi päris treilerit pole filmi reklaamiks siiani ilmunud, siis tegelikult polegi seda vaja, sest senised õrritajad on teinud väga head tööd.

Sünopsis: Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab. Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga.

"Vanamehe Film" põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim - see on suur vastutus ...

"Vanamehe film" linastub Forum Cinemas kinodes 27. septembril.