Kinoveebi TOP 5: Madis Vohu aasta parimad filmid (senimaani)


Kinoveebi TOP 5: Madis Vohu aasta parimad filmid (senimaani)
"Džungliraamat"Forum Cinemas AS

2016. aasta pole veel sugugi läbi, kuid 9 kuud on kohe möödas, mistõttu on praegu suurepärane aeg tibud kokku lugeda ja valida välja parimad enne, kui algab PÖFF ja Oscari-filmide linastusperiood. Veel selle nädala jooksul esitavad neli Kinoveebi filmikriitikut (mina kaasa arvatud) oma senise aasta viis lemmikfilmi. Rasmus Rammo seda juba tegi, nüüd on teie ees filmifänn Madis Vohu.

1. "Džungliraamat"
Muinasjutuline "Džungliraamat" räägib loo väiksest poisist nimega Mowgli, kes elab hundikarjaga looduse rüppes. See aga ei meeldi kurjale tiigrile Shere Khanile ning alguse saab võitlus elu ja surma peale. Rudyard Kiplingu raamatul baseeruv ekraniseering tegi hämmastava töö! Loomad, kes filmis esinevad ja kes tegelikult ei ole päris – siiani üks parimaid efektirikkaid filme, milles unustasid et „see pole päris“. Samuti on filmis väga hea häälnäitlemine ning jagub nii nalja kui ka tõsisemaid hetki. Mowgli seiklused sügavas džunglis olid ühtaegu väga tõetruud - võibki uskuma jääda, et oled ise hämmastava muinasjutu sees.

Loe ka arvustust.

2. "X-Mehed: Apokalüpsis"
"X-Meeste" märulid on kummitanud meid juba pikemat aega ja need filmid on alati teretulnud. Eelnevatest on mõned olnud väga head, osad head, mõni jälle kehvake, aga seekordne tuli taaskord täitsa hästi välja. Võib-olla kriitikute poolt veidi liialt maha tehtud "X-Mehed: Apokalüpsis" pakkus suurepärase elamust, kuigi sisu polnud kõige sügavam. Seekord peavad üliandekad mutandid võitlema iidse jõuga ning ühendama kõik oma oskused, et jagu saada uuest ja kurjast vaenlasest, kes tahab vallutada terve maakera. Fännidele näidati üle pika aja taaskord Wolverine´i, sest mõned eelnevas filmis teda polnud.

Seotud lood:

3. "Deadpool"
Deadpool on Marveli üks kõige vastuolulisem tegelane - ole ta ei päris kangelane ega ka kurikael. Ometi on ka Wade Wilsonil oma lugu rääkida – mehel diagnoositakse raske haigus ning peale seda ei jäägi muud üle, kui vastu võtta pakkumine, mis võiks tema elu siiski muuta, kuid see muutus, mis tuleb ei saa olema midagi ilusat. Esialgne hirmus välimus ja hirm ilmuda tüdruksõbra ette on kõigest algus. Wade´ist saab vürtsika huumorimeelega, punase kostüümiga superkangelane, kes püüab oma terava keele ja peale eksperimenti omandatud ülivõimetega kurikaeltele vastu hakata. Kindlasti selle aasta üks parimaid ja edukamaid filme, mis ilmselt saab nurgakiviks paljudele samalaadsetele linateostele. Korralikult musta huumorit ja märulit pakkunud linateos purustas nii mõnegi rekordi - rahvale meeldis.

4. "Kapten Ameerika: Kodusõda"
Üks meelelahutuslikemaid filmielamusi sel aastal. Ehkki film ei ole täiuslik, tõi "Kapten Ameerika" seeria kolmas film ekraanile palju uusi Marveli tegelasi, keda oli ekraanil lõbus jälgida. Tasujate kamp satub pahandustesse, kui Tony Stark ja Steve Rogers lähevad omavahel tülli, välja tulevad ootamatud saladused, varjatud tõed ning puhkeb korralik mäss. Suurel ekraanil müttamist jätkus mitmeks tunniks ning igavust ei pidanud kordagi tundma.

Loe ka arvustust.

5. Ameerika suvi
Õpetlik lugu eesti noortest, kes lähevad Ameerikasse, et suurt raha teenida, kuid õige pea selgub, et nende püüdlused võõral maal hakkama saada ei õnnestu. Harivaid koomikseid ei soovi eriti keegi osta ning varsti tunnevad osad neist läbipõlenuna ning kaob tahe tööd teha. Film karmist katsumusest reaalset raha teenida, kaotustest, kuid ka kentsakatest seiklustest võõral maal.

Loe ka arvustust.