Kolm asja, mis on keelatud kõikides Disney filmides

 (4)
Frozen 2
Disney "Frozen 2" - kinodes 27. detsembrist. Foto: Disney, AP/Scanpix

2016. aastal avaldas väga viisaka ja liigutava Disney filmi "Pete's Dragon" režissöör David Lowery filmiportaalile Ain't It Cool News, et Disney filmides ei tohi kunagi olla kolme väga konkreetset asja. Need on keelatud hetkest, mil režissöör lepingule alla kirjutas. Mis on siis igas Disney filmis keelatud?

Nendeks on pea maha raiumine, läbitorkamine ja suitsetamine.

2015. aastal lasi Disney juht Bob Iger ära keelata igasugused viited suitsetamisele. Ainsad erandid tulenesid olukorrast, kus filmil on R-reiting ehk see on lastele keelatud või on filmis stseenid, mis ajaloolise tõe kujutamise pärast vajavad suitsetamise kujutamist.

Enne 2015. aastal töösse läinud keeldu sai suitsetamist näha näiteks nendes Disney animatsioonides: "101 Dalmatians", "Peter Pan", "Hercules", "Aladdin" ja "Pinocchio".

Läbitorkamist sai näha näiteks 1989. aasta "Väikses merineitsis", mille uusversioonis seda enam sellisel kujul tõenäoliselt ei näe.

Seotud lood:

Peade maha raiumist pole seni olnud üheski Disney enda toodetud filmis, kuigi "Tasujad: Lõppmängus" sai seda siiski näha, aga see näide ei lähe arvesse.

Miks ei lähe "Tasujad" arvesse? Põhjus seisneb selles, et "Lõppmängu" tootis Disney alla kuuluv Marvel Studios, aga Disney animatsioone ja nende mängufilmi versioone toodab Walt Disney Pictures, mille toodetud filmides ei näe me enam kunagi pea maha raiumist, läbitorkamist ja suitsetamist.

Loe lisaks:
10 filmi, mille puhul tuleb üllatusena, et ka need olid Disney toodetud.
Ilma selle filmita oleksid kõik arvutiga loodud draakonid kohutavad.

KOMMENTEERI!