Maksuametnik filmi "Molly mäng" ainetel: ebaseaduslikus kasiinos puuduvad mängijatel igasugused garantiid


Ebaseaduslikus kasiinos mängides pole mingeid tagatisi, et mäng on aus ja võidud makstakse ka välja, ütleb Maksu- ja Tolliameti (MTA) teenuste osakonna juhtivkonsultant Ranno Aednurm. Täna kell 20 esilinastub filmikanalil TV1000 Premium ebaseaduslikust mängupõrgust kõnelev tõsieluline krimilugu “Molly mäng”, mis kandideeris sel aastal nii Oscarile kui ka Kuldgloobusele.

Ebaseaduslik mängupõrgu toimib mängijate vaates nagu tavapärane litsentseeritud kasiino. Miks ebaseaduslikud hasartmängukohad on ühiskonnale ohtlikud?

Ei saa nõustuda väitega, et hasartmängus osaleja jaoks ei ole vahet, kas hasartmängukorraldaja on oma tegevuse litsentseerinud või mitte. Kuna ebaseaduslike hasartmängukohtade tegevuse üle puudub kontroll, siis sellises hasartmängus osalemisel puuduvad igasugused garantiid ja hiljem ei ole mängus osalejal oma õiguste kaitseks ka kusagile pöörduda.

Seaduslikud hasartmängukorraldajad peavad MTA-ga enne oma mängureeglid ja tegevuse kooskõlastama, samuti saab MTA aidata mängijaid, kui neil tekib seaduslike korraldajate vastu kaebusi. Ebaseaduslikes hasartmängudes osalemisega võtab mängija riski, kuna ei ole kindel, et ta sealt ka oma võidu kätte saab või et seal pakutavates mängudes ei toimu pettusi. Lisaks on seaduslike korraldajate juures saadud võidud mängijatele tulumaksuvabad.

Kui suur probleem on põrandaalused hasartmängukohad läbi aegade Eestis olnud?

Seotud lood:

Tänapäeval ei ole ebaseaduslik hasartmänguäri MTA vaates ulatuslik probleem. Ringlevad küll üksikud masinad, mis on tavaliselt üles pandud väikestesse baaridesse, kuid andmed n-ö illegaalsete mängupõrgute kohta meil puuduvad.

Mis on hetkel hasartmängude valdkonna järelevalve tulipunktis?

Meie fookuses on eelkõige ebaseaduslikud internetikasiinod, kel puudub luba Eestis hasartmänge korraldada. Eestis loetakse ebaseaduslikeks kõiki internetikasiinosid, mis lasevad Eesti elanikel mängida, kuid Eestis hasartmängude korraldamiseks lube ei oma. Probleemiks on nende puhul just needsamad asjaolud, mis esimeses vastuses juba välja tõime. Seega soovitame kõigil internetis hasartmänge mängivatel inimestel kontrollida meie kodulehelt, kas konkreetsel hasartmängulehel on luba seda korraldada.

Millal kodus sõprade ringis korraldatud pokkeriturniir muutub ebaseaduslikuks hasartmänguks, mis on väärteona karistatav?

Kui kodus korraldatavat pokkerimängu avalikult ei reklaamita ja selle korraldamise eest korraldaja mängijate käest vahendustasu ei võta, siis sellist turniiri ebaseaduslikuks ei loeta.

Oscarile ja Kuldgloobusele nomineeritud tõsielulisele krimidraamale “Molly mäng” (2017) saab kaasa elada juba sel täna, 15. detsembril kell 20 filmikanalil TV1000 Premium, mida näeb teleteenusepakkuja TVPlay Home vahendusel või suuremate kaablioperaatorite TVPlay filmikanalite teemapakettides. Jaanuari teises pooles jõuab film ka voogedastusteenusesse TVPlay Premium.