Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: armsad valged inimesed ja vägivaldsed superkangelased


The Boys (2019)
Amazoni seriaal "The Boys" vaatleb superkangelasi hoopis teisiti.Foto: Jan Thijs, Capital Pictures/Scanpix

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Elisa, Telia või TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja


1. “Gloria Bell”

Elisa Elamuse Videolaenutuse uute tulijate kaustast leiab romantilise komöödia “Gloria Bell”. Gloria (Julianne Moore) on vabameelne lahutatud naine, kelle päevi täidab range kontoritöö ja öid lõbutsemine Los Angelese klubide tantsupõrandatel. Kui ta aga kohtab ühel õhtul Arnoldit (John Turturro), saab alguse ootamatu armusuhe, mis on täis nii tärkava armastuse rõõme kui ka kohtamiste, identiteedi ja perekonnaga seotud raskuseid. Film sellest, kuidas armastuse võib leida igal ajal, suhted pole eal lihtsad ja miski ei saa sind maha murda, kui vaid tantsimist jätkad.

2. “Alita: Sõjaingel”

Videolaenutuse uute filmide seas on ka ulmepõnevik “Alita: Sõjaingel”. Filmi kaas-stsenaristiks ja tootjaks on James Cameron, kelle looming on ka uhke “Avatari” maailm. Filmi aluseks on Yukito Kishiro loodud mainekas manga-sari "Gunnm" ehk "Battle Angel Alita". Näitlejatena löövad kaasa mitmed Oscari-võitjad nagu nt Christoph Waltz ja Jennifer Connelly. Film viib meid mitmesaja aasta kaugusele tulevikku, kus "küber-arst" Ido Raudlinna leiab prügimäelt teadvuseta küborgi Alita, kes on üsna kehvas seisus. Ärgates ei mäleta Alita midagi oma minevikust, ei sellest, kes ta on ega maailmast enda ümber. Kõik on uus ja iga kogemus esmakordne. Ido püüab tüdrukut kaitsta tolle salapärase mineviku eest, samas kui Alita uus sõber Hugo pakub abi kadunud mälestuste taastamiseks.

3. “Shazam!"

Videolaenutusest eiab nüüd ka kuuma ulmemäruli “Shazam!”. Meist igaühes on peidus superkangelane, kelle välja toomiseks läheb vaid pisut võlukunsti vaja. Billy Batsoni puhul piisab sõna “SHAZAM!” hõikamisest ja tänu iidsele võlurile muutub 14-aastane kasulaps täiskasvanud superkangelaseks Shazamiks. Jumaliku keha, kuid lapse südamega Shazam naudib oma täiskasvanu versiooni, tehes seda, mida iga teismeline supervõimetega peale hakkaks: lõbutsedes nendega! Kas ta suudab lennata? On tal röntgennägemine? Kas ta saab kätest välgunooli pilduda? Kas saab sotsiaalteaduste kontrolltöölt puududa? Shazam asub lapseliku rõõmu ja muretusega oma võimete piire kompima. Kuid samas peab ta oma võimeid kärmelt talitsema õppima, et dr Thaddeus Sivana juhitud kurjade surmavate jõududega võidelda.