Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?
Alates 31. augustist hakkab Amazon Video Prime näitama "Jack Ryani" seriaali.Ekraanitõmmis

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Amazon Prime Video, Netflixi, Telia, Elisa ja Viaplay teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi - ja seriaalisoovitused.

Kui oled Viaplay kasutaja

1. “Plahvatuslik blond” (2017)

Berliin aastal 1989. Briti salaagent Lorraine Broughton saab ülesandeks tuua enne Berliini müüri langemist ära toimik topeltagentide identiteetidega. Ta teeb koostööd kohaliku osakonnajuhi David Percivaliga, et toimik Ida-Saksamaalt välja toimetada. Peatselt aga võetakse nad topeltagentide poolt sihikule.

Loe ka arvustust.


2. “Minu väike poni. Film” (2017)

Kui tume jõud Ponilinna ja ponidest sõpru (Videvikusära, Õunarüüp, Vikerkaar, Roosa, Võbelus ja Haruldus) ähvardab, tuleb neil armastatud kodu päästmiseks võtta ette rännak Equestria lõppu, mille käigus leitakse uusi sõpru ja sattutakse ohtlikesse olukordadesse.

3. “Suitsiidisalk” (2016)

Maailmas, kus superkangelased luuravad katustel ja vuhisevad taevas, otsustab USA luureametnik Amanda Waller luua alternatiivse superkurjamite tiimi, mis osaleks salamissioonidel, millest rahvas ei tohi eales kuulda. Ta palkab maailma parima täpsusküti Deadshoti, müstilise Enchantressi, metsiku inimsööja Killer Croci, pürokineesi valdav El Diablo ja muserdatud Captain Boomerangi.

Seotud lood:

Tiimile paneb punkti häbistatud endine psühhiaater dr Harleen Quinzel, kellest on saanud hull Harley Quinn, keda jälitab ta kallim Jokker – õeluse klounist prints. Oma vanglakaristuse tühistamiseks peab see kummaline antikangelaste kamp takistama iidset kurjust, kes tahab inimkonda hävitada. Ent kas nad saavad Wallerit või tiimikaaslasi usaldada?

Loe ka Madise, Rasmuse ja Ralfi arvustuseid.

4. “Noorus” (2015)

Vanad sõbrad Fred ja Mick on Alpide jalamil asuvas kuurordis puhkusel. Helilooja ja dirigent Fred on pensionil, kuid sama vana Mick püüab jätkata oma režissööritööd. Vananevad mehed jälgivad oma laste eluheitlusi, Micki entusiastlikke noori kolleege ja teisi hotellikülalisi. Pikkade vestluste käigus püütakse selgeks saada, kas ja millal on mõtet vanadusega leppida ja noortel eest ära astuda, või on ka neil oma loominguga maailmale ja iseendile midagi pakkuda.

5. “Tüdrukute väljasõit” (2017)

Flossy Posse on üksteisest võõrandunud sõprade grupp. Ryan Pierce on elutreener, kes on kutsutud peaesinejaks festivalile, ja ta kutsub oma sõbrad Sasha, Lisa ja Dina endaga koos New Orleansi. Kohale jõudes pidutsevad nad korralikult, tegelevad romantiliste dilemmadega (nii vanade kui uutega) ja taasavastavad oma metsikuid külgi.


6. “Petetud” (2017)

"Petetud" on hõrk ja tume romantiline thriller, mille sündmused leiavad aset Ameerika kodusõja päevil ühes lõunaosariikide tütarlastekoolis. Käputäis sõja eest varjul olevaid kooliasukaid võtab ulu alla lähedalasuvast metsatukast leitud haavatud jänki-sõduri. Kristlikust moraalist juhindudes otsustab kooli direktriss Martha Farnsworth (Nicole Kidman) vaenlase ridadesse kuuluvale mehele siiski varjupaika pakkuda ja tema haavu ravida. Peagi lööb nägusa abitu mehe kohalolek noorte naiste seltskonnas seni sordiini all hoitud emotsioonid pulbitsema.

Rivaalitsemist ja seksuaalset pinget kruvib üles jõudsalt paraneva Mr. McBurney (Colin Farrell) iharavõitu olek ja mesised salavestlused nii melanhoolse õpetajanna Edwina Dabney (Kirsten Dunst), kui frivoolse kasvandiku preili Aliciaga (Elle Fanning). Heade kommete piirid ületatakse, tabud murtakse ning sündmused eskaleeruvad ootamatul moel paljastades asjaosaliste tegelikud olemused.

Loe ka arvustust.

7. “Häbitu” (sari, 2011–)

Meeletu peredraama keskmes on alkohoolikust pereisa ning tema kuus last, kes tänu isa pidevale pummeldamisele iseseisvalt hakkama peavad saama. Saage tuttavaks võrratult ebaterve Gallagheride perega.

8. “Noor paavst” (sari, 2016–)

Oscari võitnud lavastaja Paolo Sorrentino verivärske meisterlik draamasari, mis räägib loo esimesest USA päritolu paavstist Pius XIII-st, keda kehastab Jude Law. Itaalia juurtega noor paavst osutub märksa konservatiivsemaks, kui Vatikanis oodati, maadeldes lisaks kiriku doktriini küsimustele ka isikliku kriisiga.

9. “Miljardid” (sari, 2016–)

Kõrgelt hinnatud põnevas draamasarjas põrkuvad kaks New Yorgi suurmeest - nutikas ja sõnaosav riigiprokurör Chuck Rhoades ning ambitsioonikas investeerimisgeenius Bobby Axelrod. Teineteise üle kavaldamiseks kasutavad mehed ära kogu oma osavuse ja mõjujõu, kaalukausil sõna otseses mõttes miljardid. Peaosades Oscari nominent Paul Giamatti ja Kuldgloobuse laureaat Damian Lewis.

10. “Who is America” (sari, 2018–)

Maailmakuulsa koomiku Sasha Baron Coheni uhiuus telesari viib mehe Ameerikasse, kus ta kohtub mitmete mõjukate USA poliitikute ja meediainimestega. Cohen on tuntud oma värvikate tegelaskujude Ali G, Borat ja Brüno poolest ning selleski sarjas tuleb mees tuleb mees oma intervjuude ja kohtumiste läbiviimiseks lagedale uute pööraste karakteritega, mis imekombel petavad ära nii mõnegi mõjuvõimsa avaliku elu tegelase.

"Who Is America?" on seitsmeosaline ekperiment, kus sarja lavastaja ja stsenarist võtab luubi alla kaasaja Ameerika Ühendriigid ning selle omanäolised asukad.