Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Les Miserables
"Hüljatud" ("Les Miserables") Foto: Laurie Sparham, Universal Pictures/AP/Scanpix

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Amazon Prime Video, Netflixi, Telia, Elisa ja Viaplay teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi - ja seriaalisoovitused.

Kui oled Viaplay kasutaja

1. “Hüvasti, Christopher Robin”

Elulooline draama armastatud lastekirjanikust A. A. Milne'ist (Domhnall Gleeson) ja tema pojast Christopher Robinist, kelle leludest ammutas Milne inspiratsiooni Karupoeg Puhhi maagilise maailma loomisel. Christopher Robin, tema ema Daphne (Margot Robbie) ning hoidja Olive (Kelly Macdonald) on kõik rabatud nii lapsi kui täiskasvanuid liigutavate Karupoeg Puhhi raamatute ülemaailmsest edust.

2. “Tüdruk ja koletis”

Kui töötu neiu Gloria (filmi “Hüljatud” eest Oscari võitnud Anne Hathaway) poiss-sõber ta korterist välja viskab, on ta sunnitud New Yorgi eluga hüvasti jätma ja kodulinna tagasi kolima.Kuuldes uudiseid Lõuna-Koreas Souli hävitavast hiiglaslikust olendist, mõistab Gloria tasapisi, et ta on selle kaugel toimuva fenomeniga mingil moel seotud. Kui sündmused üha pöörasemaks muutuvad, peab Gloria tuvastama, miks tema näiliselt tähtsusetu eksistents maailma saatusele nii tohutut mõju avaldab.

Seotud lood:

Loe ka arvustust.


3. “Pii elu”

Pii Patel, loomaaia juhataja poeg ja veendunud jumalaarmastaja, tunneb kiindumust mitte ainult oma rahvuse usu, hinduismi, vaid ka kristluse ja islami vastu. Kui Pii on 16-aastane, otsustab tema perekond koos loomaaialoomadega emigreeruda Jaapani kaubalaeva pardal Indiast Põhja-Ameerikasse. Paraku läheb laev põhja ning Pii leiab end päästepaadist, kus tema kaaslasteks on hüään, orangutang, haavatud sebra ja 450 naela kaaluv bengali tiiger. Lühikese ajaga teeb tiiger lõpu kõigile teistele peale Pii. Kas Pii ja tiiger leiavad tee mandrile? Kas Pii hirm, tema teadmised loomadest ja nutikus aitavad tal niikaua elus püsida?

Loe lisaks: 7 lummavat fakti seiklusfilmist “Pii elu”.

4. “Hacksaw Ridge’i lahing”

Desmond Doss (Andrew Garfield) on seitsmenda päeva adventist, kes kutsutakse USA sõjaväkke, ent keeldub usulistel alustel relva kandmast ja vaenlast tapmast. Jõhkra Okinawa lahingu ajal ilmutab Doss uskumatut vaprust, päästes vaenlase tule all lahinguväljalt 75 haavatud kaasvõitlejat.

Loe ka arvustust.


5. “Mad Max: Raevu tee”

Postapokalüptilise žanri algataja ja legendaarse "Mad Maxi" looja George Miller toob vaatajateni filmi "Mad Max: Fury Road", kus tegutseb jälle maanteesõdalane Max Rockatansky. Mad Maxi painab ta tormiline minevik ning ta usub, et parim viis ellu jäämiseks on üksi ringi liikuda. Sellegipoolest satub ta kokku kambaga, kes pagevad üle Tühermaa sõjamasinas, mida juhib karm Imperaator Furiosa. Nad põgenevad Tsitadellist, mida hoiab hirmuvalitsuse all Immortan Joe. Raevunud Sõjapealik kutsub kokku oma jõugu ning hakkab mässajaid halastamatult taga ajama ning konflikt paisub karmiks sõjaks.

6. “Rokikoer”

Bodi on lihtsameelne noor tiibeti mastif, kellest peab saama lambaküla uus kaitsja, kuid Bodi ise pole sugugi kindel, et tal on piisavalt jõudu ja tahtmist oma isa Khampa jälgedes käia. Kõik muutub, kui taevast kukub alla raadio ja Bodi kuuleb sellest vana kuulsa rokkari Anguse laulu. Sellest hetkest peale mõistab laululembene kutsa, et tema kireks on muusika ning ta peab asuma imelist muusikamaailma avastama. Lahkunud kodust, et asuda teele suurde linna, märkab Bodit tema isa vana vaenlane, hundikarja pealik Linnux. Hundid näevad noores karjakoeras oma võimalust pääseda tagasi lambakülla kurja tegema. Nüüd peab Bodi leidma mooduse, kuidas päästa oma koduküla hukatusest ja täita oma unistus muusiku ametist.

Loe ka arvustust.

7. “Teine noorus”

Menuka komöödiasarja keskmes on 40-aastane üksikema Liza, kes otsustab pöörata elus uue lehekülje ning naasta tööturule. Peagi selgub, et tema vanuses pole karjääri alustamine sugugi lihtne ülesanne. Kui juhuslik kohtumine veenab naist, et näeb east hoolimata välja küllaltki noor, pöördub ta oma parima sõbranna poole ning ühes rohke jumestusega läbitakse noorenduskuur. Nüüd alustabki Liza oma uut unelmate karjääri, värskete kolleegide silmis vaid 26-aastasena. Kuidas suudab keskealine Liza 20. eluaastates keevaliste kolleegidega sammu pidada?

8. “Võluv linn”

Menuka Ameerika draamasarja sündmustik leiab aset 1950. aastate Miamis. Kuldsed rannad, lukshotellid, kuulsused ja glamuur. Särava elu telgitagustes aga tõstavad pead kohalik maffia, korrumpeerunud riigiametnikud, käteväänamine ja mõrv. Sarja keskmes on kohalik hotellipidaja Ike Evans (Jeffrey Dean Morgan), kes üritab kõikvõimalike probleemide kiuste äril elu sees hoida.

9. “Varjukülg”

New Yorgi Times Square'ilt leitakse ihualasti noor naine, kes ei mäleta, kes ta on või kuidas ta sinna sattus. Naine on kaetud salapäraste tätoveeringutega, üks neist FBI agent Kurt Welleri nimi. Peagi jõuab FBI järeldusele, et iga tätoveering naise kehal vihjab seni lahendamata kuritööle ning algab uurimine tõe ja saladusliku naise identiteedi paljastamiseks. Menuka krimipõneviku peaosades mängivad Jamie Alexander, Sullivan Stapleton, Rob Brown ja Audrey Esparaza.

10. “Mustad lesed”

Parimad sõbrannad Rebecka, Johanne ja Kira naudivad abikaasade seltsis õndsat nädalalõppu järveääses suvemajas. Kaatriga järvele suundudes lehvitavad mehed naeratavatele naistele, kui ühtäkki toimub plahvatus. Õnnetusest jäävad maha vaid aluse põlevad rusud ning kolm rahulolevat naist paadisillal. "Õnnetusest" saab peagi aga mõrvauurimine ning naised kistakse tapmiste, altkäemaksude ja väljapressimiste maailma. Rootsi, Taani, Norra ja Soome koostöös valminud manukas põnevussari põhineb Soome formaadil "Mustat lesket". 2015. aastal jõudis Eestis teleekraanidele ka kodumaine "Mustad lesed".