Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?
"Päikese pisarad" ("Tears of the Sun", 2003)Columbia Pictures/Impawards

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Amazon Prime Video, Netflixi, Telia, Elisa ja Viaplay teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi - ja seriaalisoovitused.

Kui oled Viaplay kasutaja

1. “Vaid vapratele” ("Only the Brave", 2017)

Kõik mehed on loodud võrdseteks... aga siis hakkavad mõned neist tuletõrjujateks. Granite Mountain Hotshots nimelise tuletõrje eliitrühma tõsielusündmustel põhinev "Vaid vapratele” räägib kangelasliku loo tuletõrjujatest, kelle lootusrikkus, sihikindlus, ohvrimeelsus ja soov kaitsta enda perekondi, kogukondi ning tervet oma riiki teeb neist ühe parima tuletõrjemeeskonna USAs. Enamik meist põgeneb ohu eest, nemad võitlevad sellega. Nad valvavad elusid, kodusid ja kõike, mida inimesed peavad kalliks. Ühe saatusliku tulekahju ajal pannakse aga nende vendlus tõeliselt proovile.

Loe ka arvustust.

2. “Sicario” (2015)

Mehhikos tähendab „sicario” palgamõrvarit.USA ja Mehhiko vahel paiknevas seadusetus piiritsoonis palkab valitsuse operatiivgrupi ametnik hoogu koguvasse narkosõtta appi idealistliku FBI agendi.Meeskond, mida juhib kahtlase minevikuga mõistatuslik konsultant, läheb ülisalajasele teekonnale, mille käigus peab Kate ellujäämise nimel kahtluse alla seadma kõik oma senised tõekspidamised. Peaosas on Emily Blunt, Benicio del Toro ja Josh Brolin.

Seotud lood:

Loe ka teise osa arvustust.

3. “Baleriin” ("Ballerina", 2016)

Félicie on on Bretagne’ist pärit noor orb, kel on vaid üks kirg – tantsimine. Ühes parima sõbra Victoriga, kes ihkab suureks leiutajaks saada, kavandab ta pöörase põgenemise orbudekodust Valguse linna Pariisi, kus Eiffeli torni alles ehitatakse! Félicie peab nägema vaeva, nagu ei iial varem, end ületama ja õppima vigadest, kui tahab teha teoks oma metsikuima unistuse ja saada Pariisi ooperiteatris priimabaleriiniks.

4. “San Andreas” (2015)

Kui kurikuulus San Andrease murrukoht lõpuks järele annab, põhjustab see Californias maavärina magnituudiga 9. Otsingu- ja päästekopteri piloot (Dwayne Johnson) ning ta võõrdunud naine peavad jõudma Los Angelesest San Franciscosse, et päästa oma ainus tütar. Aga nende eluohtlik retk põhja poole on ainult algus. Kui nad arvavad, et kõige hullem on juba möödas, hakkavad nende kannatused alles pihta.

5. “Fookus” ("Focus", 2015)

Will Smith kehastab Nickyt, kogenud petturit ja varast, kellel tekib romantiline suhe kollanokast suli Jessiga (Margot Robbie). Noorele daamile ametisaladusi õpetades tekivad mehel tema vastu tunded ning ta katkestab väljaõppe kohe. Kolm aastat hiljem ilmub naine - nüüdseks juba vilunud petis - välja Buenos Aireses kõrgete panustega võidusõidul. Keset Nicky uusimat ja äärmiselt ohtlikku petuskeemi keerab Jess ta plaanid täielikult pea peale...

6. “Logani õnn” ("Logan Lucky", 2017)

Kui peatöövõtja Jimmy Logani leping üles öeldakse, tuleb ta koos oma ühekäelise venna Clyde'i ja juuksurisalongis töötava õe Melliega mõttele röövida Charlotte'i ringrada. Sellise peene röövi juures vajavad Loganid eriskummalise murdvarga Joe Bangi abi. Kahjuks on too vanglas, aga see ei takista neid.

7. “Tänapäeva apokalüpsis” ("Apocalypse Now", 1979)

Vietnam aastal 1969. Eriüksuslaste läbipõlenud kapten Willard (Martin Sheen) saadetakse džunglisse salaoperatsioonile, mille eesmärgiks on üles otsida ja tappa kolonel Kurtz (Marlon Brando), kes on enda ümber koondanud isikliku sõjaväe. Kui Willard džunglisse jõuab, satub ta aegamööda selle mõju alla, üritades siiski end ümbritseva hullusega võidelda. Ta kaaslased langevad narkootikumide küüsi ning tapetakse üksteise järel. Teekonda jätkates muutub Willard üha sarnasemaks sellele mehele, keda ta tapma saadeti.

8. “Afäär” ("The Affair", sari, 2014–)

Raskustes novellisti ja ettekandja vahel tekib armuafäär, mis muudab mõlema elu igaveseks.

9. “Ray Donovan” (sari, 2013–)

Ray Donovan on elukutseline "probleemide lahendaja" Los Angelese rikaste ja kuulsate jaoks. Ta suudab lahendada kõik probleemid, peale nende, mille on tekitanud tema enda perekond.

10. “Kuninglikud kõrgeausused” ("Royals", sari, 2015–)

Olla briti kuningliku perekonna liige võib nii mõnelegi tunduda kui puhas õnn, millega saaks enda elule lubada kõike, mida hing ihaldab. Nii see ka enamjaolt on, kuid kõige sellega kaasneb ka oma hind ja kohustused nii avalikkusele, kui ka oma perekonnale. Kui prints Liami vanem vend lahkub elavate nimekirjast ning samal ajal troonil olev kuningas teeb teatavaks, et kaalub kuningavõimust loobumist, tähendab see aga seda, et prints Liamist saab järgmine järglane troonile. Kuid samuti tähendab see ka seda, et oma võimust jääb ilma ka salakaval kuninganna Helena, mistõttu üritab nüüd viimane iga hinna eest vältida oma kullakalli trooni kaotamist.