Nädala filmi - ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Downton Abbey
"Downton Abbey"Foto: MASTERPIECE, AP/Scanpix

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Amazon Prime Video, Netflixi, Telia, Elisa ja TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi - ja seriaalisoovitused.

Kui oled TVPlay Premium kasutaja

1. "Robinson Crusoe"

Elavaloomuline papagoi Teisipäev elab pisikesel eksootilisel saarel koos oma koomiliste loomadest sõpradega tõelises paradiisis. Kuid Teisipäev unistab aina maailma avastamisest. Kord pärast tugevat tormi leiavad Teisipäev ja tema sõbrad rannalt kummalise olevuse: Robinson Crusoe. Teisipäev näeb Crusoes võimalust saarelt pääseda ja uusi maid avastama minna. Ka Crusoe taipab peagi, et saarel on võimalik ellu jääda vaid Teisipäeva ja teiste loomade abiga. Alguses ei ole see alati lihtne, sest loomad ei räägi inimkeelt, ent ajapikku hakatakse üheskoos harmooniliselt elama. Ühel päeval aga pööravad nende mõnusa elu pea peale kaks metsikut kassi, kes tahavad saarel võimu haarata. Kassid ja sõpruskond astuvad lahingusse ning Crusoe ja loomad avastavad peagi, kuidas tõeline sõprus võidab kõike (isegi metsikuid kasse).

2. "Pruutneitsid"

Film produtsent Judd Apatow'lt ("Kõht ette", "40-aastane neitsi") ja kaasstsenaristilt Kristen Wiggilt, kes kehastab ka peategelast Anniet, peapruutneitsit, kelle elu samal ajal lahti hargneb, kui ta juhatab oma parimat sõbrannat Lilianit ja värvikate pruutneitside gruppi metsikul sõidul abielusadama suunas. Annie elu on tõeline sasipundar. Ent kui ta kuuleb, et ta eluaegne parim sõbranna on kihlunud, ta lihtsalt peab ta pruutneitsiks hakkama. Kuigi ta on armastuseta ja vaene, blufib Annie end läbi kulukate ja veidrate rituaalide. Tal on vaid üks šanss kõik perfektselt teostada ja ta näitab Lilianile ning ta pruutneitsidele, kui kaugele saab minna kellegi nimel, keda armastad.

Seotud lood:

3. "Viies element"

Millalgi kauges tulevikus läheneb Päikesesüsteemile midagi, mis on hävitanud kõik, kes seda on üritanud peatada. Järjekindlalt jõuab see Maale lähemale. Samal ajal New Yorki kõrghoonete kuristikes: Korben Dallas (Bruce Willis) on vägagi üllatunud, kui selgest taevast imeilus tüdruk (Milla Jovovich) tema taksosse kukub. Ta ei mõista küll tema keelt, kuid on selge, et politsei jahib tüdrukut. Kuigi tal endal on niigi jama kaelas, päästab ta võõra iluduse. Seejuures ei aima ta loomulikult, et kena reisija on võti Maale läheneva objekti hävitamiseks.

4. "Kadunud kiirtee"

Saksofonist Fred Madisoni süüdistatakse oma naise Renee mõrvamises. Surmamõistetute kongis oma saatust oodates muundub Fred aga noormeheks, kelle nimi on Pete Dayton ning kes elab täiesti teistsugust elu. Kui Pete vabaneb, ristuvad tema ja Fredi teed sürrealistlikus intriigiderägastikus, kus niite tõmbab gangster Dick Laurent.