Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Moonika Siimetsa "Seltsimees laps"
"Seltsimees laps"Foto: Priit Grepp/Amrion OÜ

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Amazon Prime Video, Netflixi, Telia, Elisa ja TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi- ja seriaalisoovitused.

Kui oled TVPlay Premiumi kasutaja

“Victoria ja Abdul”


See 100 aastat tagasi aset leidnud, kuid siiani maailma eest varajatud peatükk ajaloost räägib humoorikal ja soojal moel ülitõsistest ning kaasajal kandva tähtsusega ülemaailmsetest teemadest nagu usu- ja rassisallivus, kultuuride kokkupõrge ning kõikevõitev üldinimlik armastus. Kui India päritolu 24-aastane Abdul Karim (Ali Fazal) sõidab Inglismaale vanaldase kuninganna Victoria (Oscari võitja Judi Dench) juubelipidustustele, et anda üle monarhile pühendatud tseremoniaalne münt, saab ta oma suureks üllatuseks Tema Majesteedi heasoovliku tähelepanu osaliseks. Pikkadest valitsusaastatest väsinud ja õukonnaelu piirangutest blaseernud Victorias hakkab aina enam tärkama vastuseis tema rangelt reglementeeritud elu ahistavuse suhtes ning nii sünnib kuninganna ja põneva siira võõramaalase vahel soe usalduslik liit. Mida enam Victoria kiindumus Abduli vastu kasvab, seda enam hakkab võimas valitsejanna vaatama muutuvat maailma värske pilguga ning leiab endas taas lihtsa inimlikkuse võlu. Abdulist saab Victoria Munshi — urdu keele õpetaja, vaimne nõustaja ning andunud sõber. Mõistagi tekitab juhitamatu võõramaalase kiirelt kerkiv positsioon ja tohutu mõju kuningannale äärmist umbusku ja ebakindlust kuninglike pereliikmete seas ning õukondlik sisering asub otsima võimalusi seda liitu hävitada.

Seotud lood:

“Ainult aja küsimus”


21-aastaselt kuuleb Tim oma isalt uskumatu suguvõsa saladuse: kõik nende suguvõsa mehed suudavad oma minevikku taas läbi elada. Ta võib minna ajas tagasi mis tahes hetke oma elus, et katsetada erinevaid valikuid, kuni kõik ideaalselt paika langeb. Ta otsustab kasutada oma erilist värsket annet, et võita kena Mary süda, kuid avastab siis, et tõelise armastuse tee suunamine võib olla hämmastavalt raske — isegi siis, kui teil on võimalik seda korduvalt proovida.

“Inimkonna büroo”

Düstoopne põnevik, mille tegevus toimub 2030. aastal, mil maailma majandus on püsivas kriisis ning globaalse soojenemise tulemusena seistakse silmitsi tõsiste keskkonnaprobleemidega. Valitsuse agendi Noah Krossi (Nicolas Cage) ülesanne on väheproduktiivsed inimesed ühiskonnast eemaldada.

Kui oled Elisa kasutaja

“Võlakütid”

Täna jõuab TV3-e eetrisse skandaalne dokumentaalsari “Võlakütid”. Elisa Elamuse klientidel on juba paar nädalat olnud võimalus sarja esimene hooaeg reklaamivabalt ära vaadata. Peale tänast tele-linastust jääb vaadata veel kolm episoodi, mis kõik on Elisa Elamuse teenuse Seriaali valik klientide jaoks vaadatavad kohe praegu. Ikka reklaamivabalt ja täis-HD kvaliteedis!
Nahktagid, Mercedesed, BMW-d ja püstolipaugud! Ants Päär ja Lembitu Kitt on võlanõudjad, kes on oma töö ja olemisega otsekui kinni jäänud 90ndatesse. Nende meeste töö ei ole meelakkumine, tavaliselt vajatakse nende teeneid alles siis, kui võlgniku peale ei hakka isegi kohtutäituri hammas. Kuigi nii mehed kui nende töö on otsekui laenatud 90. aastate kuritegelikust maailmast, on Pääri ja Kitti töömeetodid seaduslikud ning nende klientide hulka kuuluvad väga lugupeetud ettevõtted, sh pankade liisingfirmad ja suured tööstusettevõtted.


“Seltsimees laps”


EV 100 filmiprogrammi avanud nostalgiahõnguline pärl „Seltsimees laps“ näitab meile 1950 aasta Nõukogude Eestit läbi kuueaastase Leelo silmade. Kuidas olla hea laps? Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kas pioneer olla on au- või häbiasi? Need on vaid mõned küsimused, millele seltsimees laps vastuseid otsib. 2018. aasta Eesti parimaks mängufilmiks valitud “Seltsimees laps” ootab vaatajaid Elisa Elamuse videolaenutuses!

” BlacKkKlansman: Must Mees Klannis”

RonStallworth oli esimene afroameeriklasest politseiuurija Colorado Springsi politseijaoskonnas. Tema saabumine meeskonda võeti vastu varjamatu vaenulikkusega. Külmast vastuvõtust hoolimata otsustab mees teenida austuse kolleegide seas ja imetluse kohaliku kogukonna silmis. Nii võtab mustanahaline mees ette vägagi ohtliku missiooni — imbuda sisse ja paljastada KuKluxKlan. Neljale Kuldgloobusele esitatud tõsieluline põnevik Ameerika kangelasest on vaadatav Elisa Elamuse videolaenutuses.

“Alpimaja”


2012. aastal valminud ja oma aja kohta üüratu eelarvega toodetud kodumaine põnevussari on täies hiilguses Elisa Elamuse Seriaali valiku klientide rõõmuks taas vaadatav! Loo tegevus käivitub Eesti naisujujate olümpiavõidu tühistamisest — sportlased olid kasutanud dopingut ja medalid tuleb tagasi anda. Kriisi hajutamiseks kutsutakse Eestisse Martin Kütt — eestlane, kes pole kodumaal olnud kuusteist aastat. Martin on rahvusvahelise mainega konsultant, suhetekorraldaja, külm ja karm professionaal, kes tegeleb poliitiliste kriiside summutamise ja meedia manipuleerimisega.

“Proovisõit — Cape Town”


Maiuspala autosaadete fännidele! Endine Soome Vormel-1 piloot Mika Salo viib vaatajad Lõuna-Aafrikasse Kaplinna, kus teda ootavad ees üksteist kohalike tuuningukunnide ülesvuntsitud autot — 99. aasta Corollast isetehtud vormelini. Sari on nähtav eksklusiivselt Elisa Elamuse Seriaali valiku klientidele!

Kui oled Telia kasutaja

1. „Suur armastus“ („Big Love“) — seriaali kõik hooajad on saadaval Telia HBO keskkonnas


2. „The Boondocks’i kontsert“
— Eesti indie rock bändi The Boondocks albumi “How To Build A Love Bomb” esituskontsert Rock Cafes. Telia klientidele Filmiriiulis tasuta.


3. „Juliet, Naked“ („Juliet, Naked“)


4. „Pilvelõhkuja“ („Skyscraper“)


5. „Väike Spirou“
— eesti keeles

Kui oled Netflixi kasutaja

“The Fix”


“Comedians of the world”


“Annihilation”


“Derry Girls”

“Close”


Kui oled Amazon Video Prime kasutaja

"The Marvelous Mrs. Maisel"


"Homecoming"

"Paycheck"

"Kick-Ass 2"

"The Big Lebowski"