Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: Mel Gibsoni hullumeelne habe ja ebasurnud lemmikloomad


Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: Mel Gibsoni hullumeelne habe ja ebasurnud lemmikloomad
"Geenius ja hullumeelne“ ("The Professor and the Madman“) - praegu saadaval Telia kasutajate jaoks.

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Elisa, Telia või TVPlay Premium teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja


1. "Matusepäevikud"

Elisa Elamuse Videolaenutuse uute filmide kaustast soovitame vaadata uut Eesti dokumentaalfilmi “Matusepäevikud”. Küpses eas võõrasse kultuuri istutatud hingehoidja on ka ise sageli väga üksi. Vanad tahavad, et neid maetaks emakeeles ning selleks on kutsutud kodumaalt Torontosse, kus on suurim eestlaste kogukond eksiilis, kolm vaimulikku – endine insener Jüri Puusaag, eks-näitleja Kalle Kadakas ja kolmandat põlve vaimulik Mart Salumäe. Iga matus peegeldab võõrasse keskkonda sattunud hingekarjastele nende endi probleeme: keerulised suhted oma lähedaste ja kogudustega, identiteedi kahestumine võõrsil elades, usu marginaliserumine, kohanematus inglisekeelses suurlinnas, surm kui ebamugav tabuteema kaasaegses “igavese nooruse” ühiskonnas.

2. "Kuninganna Corgi"

Teine uus tulija meie videolaenutuses on eestikeelne kogupere animafilm “Kuninganna Corgi”. Tegu on seiklusliku animatsiooniga Suurbritannia kuninganna armastatuimast koerast Rexist, kes perenaise silmist kaotades satub kokku eri tõugu koerte rühmaga, kes üksteisele vastu astuvad ja omavahel kaklevad. Eepilisel teekonnal tagasi kuninganna juurde Rex armub ja avastab oma tõelise olemuse. Eesti vaatajate jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Veikko Täär (Rex), Mirtel Pohla (Wanda), Marko Matvere (Charlie), Alina Karmazina, Emil Rutiku, Galina Tikerpuu, Piret Viisimaa, Tauno Hints, Priit Öövel, Toomas Krall, Andrus Kasesalu jt.

3. "Lemmikloomasurnuaid"

Õudusfilmide austajatele on pakkuda “Lemmikloomasurnuaid”, mis põhineb tuntud õudusjuttude kirjamehe Stephen Kingi õudusromaanil ja kelle sõnul kohutab see jutt teda ennastki. Louis Creed, kes oma naise Racheli ja kahe väikse lapsega on äsja uude majja kolinud, saab veidravõitu naabrivanamehelt Jud Crandallilt teada, et nende maja taga metsas asub müstiline matmispaik, mis kuulus ammustel aegadel kohalikele pärismaalastele. Kui perekonda tabab tragöödia, paneb Louis Juddilt saadud teadmised matmispaiga omaduste kohta kasutusse. Vallandub saatuslik sündmusteahel, mis päästab lahti iidse kurjuse ja kohutavad tagajärjed.