Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?
Foto: Scanpix

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Telia, Elisa ja TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled TVPlay Premiumi kasutaja

“King Kong”


Märul & Seiklus, Loodus, Ulme & Fantaasia | USA | 179 min | 2005

Grupp avastajaid ja dokumentaalfilmide tegijaid lähevad Sumatra lähedal asuvale salapärasele saarele, et uurida kuuldusi hiigelgorillast. Seal avastavad nad peagi, et King Kong on päriselt olemas ja elab džunglis, kus eelajaloolised olendid on miljoneid aastaid muu maailma eest varjatult elama jäänud. Uurides hiigelahvi, satuvad avastajad ohtlikusse olukorda, kus peavad hakkama saama Kongi, dinosauruste, pärismaalaste ja muude ohtudega. Kong suudetakse ühe ilusa naise abil maha rahustada ja viiakse New Yorki, et teda sealses vangistuses raha eest näidata. Kuid kui kaua suudavad inimesed kedagi nii suurt ja võimast kontrolli all hoida?

Osatäitjad: Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Andy Serkis, Kyle Chandler

Režissöör: Peter Jackson

Seotud lood:

“Kong: Pealuu saar” (“Kong: Skull Island”)


Märul & Seiklus, Ulme & Fantaasia, Loodus | USA | 113 min | 2017

Kirev teadlaste meeskond reisib üheskoos Vaikse ookeani kaardistamata saarele, mis on sama ilus, nagu see on reetlik, teadmata, et nad tungivad müütilise King Kongi aladele. Kong ei ole aga ainus eriti ohtlik hiiglane sellel salapärasel saarel, mis on fantastilisem kui keegi suudaks arvata.

Filmi peaosalisi kehastavad Tom Hiddleston („Tasujad“, „Thor: Pimeduse maailm“), Samuel L. Jakcson („Vihane kaheksa“, „Tasujad: Ultroni ajastu“), Oscariga pärjatud Brie Larson („Ruum“, „Nagu hunnik õnnetust“), John Goodman („Transformerid: Väljasuremine“, „Argo“) ja John C. Reilly („Galaktika valvurid“, „Kasuvennad“). Rahvusvahelises näiteseltskonnas astuvad veel üles Tian Jing („Police Story: Lockdown“), Corey Hawkins („Straight Outta Compton“), John Ortiz („Steve Jobs“), Thomas Mann („Ilusad olendid“), Shea Whigham („Wall Streeti hunt“), Toby Kebbell („Ahvide planeedi koidik“) ja Eugene Cordero („Suvekuningad“).

Et publik saaks salapärasest saarest täiusliku elamuse, filmisid lavastaja Jordan Vogt-Roberts, tema näitlejad ja meeskond kuue kuu jooksul kolmel erineval kontinendil. Filmi ennemuistsed maastikud võeti üles Hawaii saarestikus Oahu saarel, kus filmimine algas 2015. aasta oktoobris. Lisaks filmiti Austraalia Gold Coastil ja viimaks ka Vietnamis, kus tegevus jäädvustati erinevates kohtades, millest mõnda pole varem üheski filmis nähtud.

Osatäitjad: Tom Hiddleston, Toby Kebbell, Brie Larson, Samuel L. Jackson, John Goodman, John C. Reilly, Tian Jing, Shea Whigham

Režissöör: Jordan Vogt-Roberts

“Anna Karenina”


Draama | USA | 2012

4 Oscari nominent!
Parim filmimuusika
Parim operaatoritöö
Parim kunstnikutöö
Parim kostüümikunstnikutöö

Keira Knightley ning hinnatud lavastaja Joe Wright (“Uhkus ja eelarvamus”, “Lepitus”) toovad maailma ekraanidele oma kolmanda koostöö, mis on julge, suurejooneline nägemus Lev Tolstoi korduvalt ekraniseeritud klassikateosest “Anna Karenina”. Stsenaariumi kirjutas Oscari-võitja Tom Stoppard (“Armunud Shakespeare”). See on lugu armastuse võimalikkusest kõrgklassi ahistavates tingimustes. Anna Karenina (Keira Knightley) kohtub noore ja sarmika ohvitseri Vronskiga (Aaron Johnson) ning hakkab seepeale kahtlema nii oma abielus kui selles, kas ta ikka on sellise elu juures õnnelik. Sellistel kõhklustel ja kahtlustel on aga saatuslikud tagajärjed.

Osatäitjad: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Alicia Vikander, Cara Delevigne, Holliday Grainger
Režissöör: Joe Wright

“Mark Felt” (“Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House”)


Biograafia, Draama, Ajalooline | USA | 98 min | 2017

Eluloofilm kurikuulsast Watergate’i vilepuhujast, kes vallandas ühe suurima skandaali poliitmaailma ajaloos. Mark Felt oli mees, kelle isik jäi avalikkusele salajaseks veel 30 aastaks pärast seda, kui mees oli 1972. aastal ajakirjandusele lekitatud riigisaladusi, mis viisid Nixoni valitsuse kukkumiseni.

Osatäitjad: Liam Neeson, Diane Lane, Marton Csokas, Tony Goldwyn

Režissöör: Peter Landesman

“Reis tulemägede maale: Kamtšatka (OP)”

Eesti, Meelelahutus & Tõsielu, Loodus | Eesti | 2019

Saatesarjaga „Reis Siberi südamesse: Baikal“ vaatajate südamed võitnud reisiseltskond eesotsas onu Raiuga alustab uut seiklust Venemaa ühes kaugemas, karmimas ja samas ka ilusamas kohas — Kamtšatka poolsaarel. See on maailma üks mõjukamaid vulkaanipiirkondi, mille president Lennart Meri nimetas Tulemägede maaks. Kuna lummava maastikuga poolsaarele ei vii ühtegi teed, peab reisiseltskond hakkama saama kohapealt renditud maastikusõidukitega. Sinna kuhu ka autod ei vii liigutakse läbi higi ja pisarate jala, helikopteriga, paadi või võimsate Uralidega. Koht, kus elu dikteerivad karmid loodusseadused ja elab ligikaudu 20 000 pruunkaru, paneb reisiseltskonna mõnigi kord proovile, kuid pakub ka väga palju avastamisrõõmu. Saatesarjas näeb imelist loodust, Venemaa ettemääramatut elukorraldust, põlisrahvaste ning tänapäeva venelaste elu. Esimeses saates jõuab reisiseltskond Kamtšatkale ja avastab end otsekohe istumas kohalikus püstkojas, kus maitstakse umbrohust tehtud sööke ja napsu ning seda kohaliku taimetarga kitarrimängu saatel. Kuna Venemaal ei suju kõik nagu kodumaal, jäävad seiklejad oma rendiautodest ilma ning võtavad hoopis ette sõidu jahiga randa, kus neid ootavad ehtsad piraadid.

Kui oled Elisa kasutaja

"Päkapikkudega kodus"


Käes on nädalavahetus ehk parim aeg kogu pere teleka ette koguda ja üheskoos üks tore filmivaatamine ette võtta. Elisa Elamuse videolaenutus pakub selleks puhuks lausa kahte ägedat koguperemultikat!

Populaarsete animafilmide "Shrek" ja "Paras pähkel" tegijad on ühendanud jõud uues seikluslikus animafilmis "Päkapikkudega kodus". Nii nagu "Shreki" kangelased lahendasid isiklikke probleeme kuningriiki päästes, on ka uues filmis peategelastel äärmiselt tähtis välja selgitada, kui olulised nad on mitte ainult oma sugulaste ja sõprade, vaid terve maailma jaoks.

"Peletiste perekond"


Muhe kogupereanimatsioon "Peletiste perekond" on värskelt lisandunud Elisa Elamuse videolaenutusse!

"ENSV" kõik hooajad


Ei ole enam kaugel see aeg, kui linastub armastatud komöödiasarja "ENSV" viimane hooaeg. Nüüd on õige aeg seni vaatamata jäänud osad taas üle vaadata ja nii kasvõi 85 korda järjest, sest just nii palju episoode ootab vaatajaid Elisa Elamuse Seriaali valikus!

"Papad mammad"


Televaatajate suure lemmiku kõik viis hooaega on vaatamiseks väljas Elisa Elamuse Seriaali valiku teenuses! Vaata kohe ja reklaamivabalt, et uueks hooajaks valmis olla!

Kui oled Telia kasutaja

“Valede võlur” (“The Wizard of Lies”) — film on saadaval Telia HBO keskkonnas

Kadri Voorandi kontsert “Paneme aja seisma” – Salvestus 22. novembril Saku suurhallis toimunud suurejoonelisest kontserdist, kus lisaks Kadri Voorandile ja Estonian Voicesele astusid külalistena lavale Andres Kõpper (NOËP), Erki Pärnoja, DJ Sander Mölder ja vokaalansambel Accent. Kontsert on vaadatav eksklusiivselt Telia Videolaenutuses.

“Staatuse uuendamine” (“Status Update”)

“BlacKkKlansman: Must mees klannis” (“BlacKkKlansman”)

“Timm Thaler ehk müüdud naer“– eesti keeles

Kui oled Netflixi kasutaja

“Back with the Ex”

"IO"

"The Good Place"

"Roma"

"Split"