Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


Spider-Man: Into the Spider-Verse
"Ämblikmees: Uus universum“ ("Spider-Man: Into the Spider-Verse“) - praegu Telias. Foto: Sony Pictures Animation, LILO/SIPA

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Elisa, Telia või TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja

1. “Roheline raamat (“Green Book”)

Seda ei juhtu just iga kord, et Oscarite võidufilm meeldib korraga nii asjatundjatele kui ka tavavaatajatele. Sedakorda võib öelda, et just nii läks, sest võidufilm “Roheline raamat (“Green Book”) on vägagi vaadatud ja kiidetud film ka tava kinopubliku seas. Ja see on täiesti mõistetav, sest film on läbivalt mõnusa huumoriga ja väga hea näitlejatööga, mis teeb selle vaatamise nauditavaks. Film räägib sõprusest, mis kujunes välja 1960.aastate alguses rassi ja klassi ühiskondlikke norme eirates. Bronxist pärit itaallane Tony Lip (Viggo Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise pianisti dr.Don Shirley autojuhiks. Teekonnal tuleb neil sõltuda “Rohelisest raamatust”, et jõuda kohtadesse, mis olid afroameeriklastele tol ajal ohutud. Loomulikult ei läinud kõik nii lihtsalt nagu ka arvata oli. Nüüdsest saab seda filmi vaadata ka Elisa videolaenutusest – soovitame soojalt!

2. “Talvelugu”

“Talvelugu” on Eesti ja Iirimaa koostööna valminud õpetliku sisuga animafilm. New Yorgis on käes jõuluõhtu ning Aleks läheb koju, kus ootab nii teda kui ka jõuluvana väike 8-aastane lapselaps. Aleks hakkab talle jutustama üht kummituslikku lugu, mis leidis aset 19.saj Sankt Peterburis, kus linna ühes suurimas pngas töötab tähelepanuta jäänud Akaki. Ta laseb endale õmmelda uhke mantli, lootuses leida nii rohkem sõpru ja tähelepanu. Tänu uuele mantlile teebki Akaki elu kannapöörde, kuid seda vaid üheks saatuslikuks talveõhtuks. Kuigi teema on talvine, siis ühte kaunist animafilmi, mis veel ka eestlaste enda poolt toodetud, võib kindlasti vaadata igal ajal aastas nt nagu praegu, keset kevadet ja meenutada, et jõulud ei olnudki nii ammu aega tagasi.

3. “Kaks kanget Sovetistanis”

Meil on väga hea meel on teada anda, et nüüdsest on Elisa Seriaalimaailmas vaadatavad KÕIK uue hooaja “Kaks kanget Sovetistanis” episoodid. Ja mis kõige parem – saate need ära vaadata veel enne, kui teised neid TV3 kanalilt näevad, kuna need on eksklusiivselt ettevaadatavad vaid Elisas! Kaks kanget ehk oma teada tuntud vanas headuses Margna ja Jõekalda seiklevad seekord mööda endiseid Kesk-Aasia liiduvabariike ehk Sovetistani, kus näevad piirituid steppe, mäekülasid, traditsioone, aga samas ka ultramoodsaid linnasid oma läänelikkude kaubamajade ja nooblite restoranidega. Mõnusa huumoriga reisisaade - head nautimist!