Paremusjärjestus: milline on "Kiired ja vihased" filmiseeria parim osa?


9/9
THE FAST AND THE FURIOUS
"Kiired ja vihased" ("The Fast and the Furious", 2001)Foto: Ronald Grant Archive, Mary Evans/Scanpix

"Kiired ja vihased: Hobbs ja Shaw" on kinodesse jõudnud, mis tähendab, et 2001. aastal väikse põnevikuga alguse saanud üliedukas filmiseeria koosneb nüüd üheksast filmist ehk kaheksa põhifilmi ja üks harulugu. Tulemas on veel kaks põhiseeria filmi ja kindlasti ka "Hobbs ja Shaw" järg ning paljud teised lisaosad, aga seni saame kõik üheksa osa paremusjärjestusse panna (halvimast parimani) ning uurida, milline on siis "Kiired ja vihased" filmiseeria parim osa.

9. "Kiired ja vihased 2" ("2 Fast 2 Furious", 2003)

Rotten Tomatoes: 36%, IMDb: 5.9

Kaks aastat pärast esimest osa linastunud seeria teine osa pole otseselt halb, aga kõikide teistega võrreldes on sellel kõige nõrgem stsenaarium ja lavastus. Jah, filmis on väga palju ilusaid autosid (Skyline GT-R, Mitsubishi Eclipse Spyder) ja suurem osa filmist on Paul Walkeri kanda ning ta saab ülesandega kenasti hakkama, kuid Vin Dieseli puudumine ning igasuguse tõsiseltvõetavuse kadumine andis seeriale nii tugeva põntsu, et tekkis lausa oht, et selle osaga saabki kõik läbi.

Millest lugu on? Esimese osa sündmuste järel politseist vallandatud detektiiv Brian O’Conner (Paul Walker) teenib elatist illegaalsete võidusõitudega, kuid lõpuks jääb ta vahele ning talle antakse valik: kas minna vangi või töötada Miamis salaagendina, et sealne narkoärikas Carter Verone (Cole Hauser) maha võtta. Talle on abiks topeltagent Monica Clemente (Eva Mendes) ja hiljuti vanglast vabanenud lapsepõlvesõber Roman Pearce (Tyrese Gibson).

9/9