PEAD TEADMA | 25 fakti filmidest, mida sa varem ei teadnud


PEAD TEADMA | 25 fakti filmidest, mida sa varem ei teadnud
"Ristiisa" Forum Cinemas AS

Sa võisid neid fakte tuntud filmide kohta varem teada, aga loodame siiralt, et asi nii pole, sest teie ees on 25 fakti filmidest, mida sa varem ei teadnud.

1. Nüüdseks erru läinud näitleja Sean Connery loobus karjääri jooksul paljudest tuntud linateostest, mille hulka kuuluvad ka “Matrix”, “Jurassic Park”, “Indiana Jones ja Kristallpealuu kuningriik”, “Sõrmuste isand” ja “Blade Runner”.

2. Ridley Scotti 1986. aasta “Tulnukad” kustutatud stseenidega täiendatud versioonis mängib Ripley (Sigourney Weaver) tütre rolli Weaver’i ema, sest nad olid lihtsalt sarnased.

3. “Ferris Buelleri vaba päeva” (“Ferris Bueller’s Day Off") peaossa jaoks kaaluti tuntuid näitlejaid nagu Jim Carrey, Johnny Depp, John Cusack, Tom Cruise ja Michael J. Fox.

Seotud lood:

4. James Woods lasi on mänedžeri lahti, kui sai teada peale filmi valmimist, et Quentin Tarantino oleks tahtnud talle pakkuda ühte osa filmis “Marukoerad” (“Reservoir Dogs”).

5. Kas ujutaksid Bill Murray’d Batmani rollis? Enne kui Tim Burton režissöörina lagedale ilmus, oli Murray nimekirjas esimesel kohal.

6. Sild, mille Eli Wallach ja Clint Eastwood filmis “Hea, halb ja inetu” (“The Good, The Bad and The Ugly”) hävitavad, lasi tegelikult Hispaania armee kapten kogemata enneaegselt õhku. Oma vea parandamiseks lasi kapten oma sõduritel silla uuesti üles ehitada, et see filmi tarbeks uuesti hävitada.

7. Režissöör David Fincher lasi “Kaklusklubi” (“Fight Club”) filmimise ajal kaskadööril 12 korda trepist alla kukkuda, kuid kasutas lõppude lõpuks ikkagi vaid esimest kaadrit.

8. “Visa hinge” esimeses osas kukub Alan Rickmani tegelaskuju pilvelõhkujast alla. Et asi näeks tõeline välja, pidi Rickman päriselt kukkuma, aga vaid paar meetrit. Küll aga lasti näitlejal kukkuda paar sekundit varem, kui ta ise arvas, et ehmatusreaktsioon paistaks tõeline.

9. “Ristiisas” (“The Godfather”) Sonny Corleone’t kehastav James Caan improviseeris fraasi “Bada-Bing” kohapeal.

10. “Ameerika psühhos” (“American Psycho”) Patrick Bateman’i kehastav Christian Bale sai inspiratsiooni Tom Cruise’ist.

11. Orson Welles juhtis suuremat osa “Kodanik Kane'i” (“Citizen Kane”) võtteid olles ise vigastuse pärast ratastoolis.

12. “Ei ole maad vanadele meestele” (“No Country For Old Men”) filmimise ajal jäeti asi üheks päevaks pooleli, sest võttekohta varjutas suur suitsupilv. Nimelt filmiti samas piirkonnas Paul Thomas Andersoni “Veri hakkab voolama” (“There Will Be Blood”).

13. “Chinatowni” filmimise ajal oli Jack Nicholson suhtes Anjelica Hustoniga, kes oli filmis Nicholsoni vastast kehastava John Hustoni tütar. Ükskord, kui Anjelica külastas võtteplatsi, filmiti stseeni, milles John Hustoni tegelane küsis Nicholsonil omalt, kas ta magas tema tütrega. .

14. Filmis “Svingerid” (“Swingers”, 1996) on kasiinostseen, mille taustal on kuulda politseisireene. Need on päris ja politsei kutsuti kasiinosse, sest filmimeestel ei olnud seal võteteks luba.

15. “Ohtlik sõit” (“Drive”) režissöör Nicholas Winding Refn helistas “Ümberpööramatu” (“Irreversible”) režissöör Gasper Noe’le, et küsida nõu, kuidas edukalt filmida stseeni, milles pekstakse kellegi pead.

16. Disney/Pixar animastuudiote täispika joonisfilmi “Lelugu” ("Toy Story") tegevprodutsent oli varalahkunud Steve Jobs. Mees soovis, et filmimuusika teeks Bob Dylan, mitte Randy Newman.

17. Filmiklassikas “Casablanca” Sami kehastav Dooley Wilson oli professionaalne trummar ega osanud mängida klaverit. Niisiis jälgis ta päris klaverimängijat ja tegi lihtsalt tema liigutusi järgi.

18. Olenemata Courtney Love’i kuulujutust, et Tarantino olevat pakkunud Kurt Cobain’ile narkodiileri rolli filmis “Pulp Fiction”, olid Cobain ja Tarantino veidike seotud küll. Nimelt tänas Nirvana solist Tarantinot laulus “In Utero”, sest talle meeldis “Marukoerad” (“Reservoir Dogs”). Tarantino tänas Cobaini ka “Pulp Fictionis”, kuid kahjuks jäi tänuavaldus postuumseks.

19. Et fiktiivne bänd Stillwaters näiks filmis “Kuulsuse jahil” ("Almost Famous") realistlik välja, harjutasid näitlejad harjutasid ka pillimängu ja seda lausa neli tundi päevas, viis päeva nädalas ja kuus nädalat jutti.

20. Enne kui Stanley Kubrick projekti endale haaras, plaanis kirjanik Anthony Burgess müüa “Kellavärgiga apelsini” ("A Clockwork Orange") filmiõigused Mick Jaggerile, kes oleks kirjaniku arvates võinud kehastada Alexit ja ülejäänud Rolling Stonesi liikmed oleksid kehastanud teisi Drooge.

21. Seeria neljandas osas “Harry Potter ja tulepeeker” ("Harry Potter and the Goblet of Fire") on stseen, milles esineb rokkbänd nimega The Weird Sisters. Bändiliikmeid kehastavad Pul liikmed Jarvis Cocker ja Steve Mackey ning Radiohead liikmed Jonny Greenwood ja Phil Selway.

22. Esialgne esinejavalik oli aga Franz Ferdinand.

23. 1979. aasta “Tulnukas” (“Alien”) on stseen, milles kujutatakse näkku kinni hüppava facehuggeri mune ja selle kohal on laservalgustus. Selle laser-show autoriteks on Robert Daltrey ja bänd The Who.

24. James Cameroni esimene valik oli, et “Titanicu” muusika teeks Enya.

25. “A Hard Day’s Night” peaosades on bändi The Beatles liikmed, aga bändi nime ei mainita kordagi.

Allikas: nme.com