PÖFF 22 | "Lorik" toob vaatajani muinasjutulise ülevaate tänapäeva Armeenia ühiskonnast


PÖFF 22 | "Lorik" toob vaatajani muinasjutulise ülevaate tänapäeva Armeenia ühiskonnast
"Lorik"PÖFF

Lorik on kuulus teatrinäitleja, kelle elu keerleb ainult teatri ja näitlemise ümber. Selle kõige juures on teda läbi elu paelunud "Alice imedemaal" ning ta on endale väikese lavamaketi loonud Alice'i imelisest maailmast. Kui aga ühel päeval teater suletakse, ei oska Lorik enda eluga justkui miskit peale hakata, kuniks ta ise samasugusesse imedemaailma satub.

"Lorik"
Lorik
K&MM Investments
režissöörAlexey Zlobin
peaosatäitjadMichael Poghosyan, Yevgenia Dmitrieva, Irene Ayvazyan, Ani Galstyan, Narek Baghdasaryan
Kinoveeb6
 Lorik
(2018) on IMDb

Filmi režissöör, Martiros Minasyan, kelle jaoks on see esimene täispikk mängufilm, on pannud Alice’i seiklused Armeenia keskkonda ning peategelaseks vorminud hoopis härrasmehe.

Seiklused toimuvad tänapäeva Armeenias, mis teatud mõttes võib imedemaana tunduda, kui selle ühiskonna eluga kursis ei olda. “Alice’it” ehk Lorikut mängib väga ilmekalt Michael Poghosian, kellega hakkab linnatänavatel kummalisi asju juhtuma - ta seikleb erinevate inimeste kehades ning iga uue “hüppega” on tal võimalus võtta uus roll, uus karakter, uus lava.

Kõik juhtumised põimuvad kenasti üheks omavahel seotud olevaks jutustuseks ehk muinaslooks tänapäeva Armeeniast. Lavastaja kommenteerib filmis riigi muresid ja rõõme, inimeste igapäevaelu ning raskusi, millest peab üle saama, et ellu jääda.

"Lorik" on põnev ülevaade tänapäeva Armeenia ühiskonnast, mis on täis ebaõiglust, lootust ning soovi ellu jääda, samas kõike seda portreteerides läbi mängulisuse ja värvikate karakterite. Kellel õnnestub oma muinasjutt reaalsuseks teha, kellel mitte? Seda tasub vaadata PÖFFi ekraanilt.

Seotud lood:

"Lorik" linastub PÖFFi raames veel 2. detsembril.