Printsess Leia ehk Carrie Fisheri viis filmirolli, mis polnud "Star Wars"


Printsess Leia ehk Carrie Fisheri viis filmirolli, mis polnud "Star Wars"
Leia VIII "Star Warsi" filmis "Viimased jedid".Ekraanitõmmis

Varalahkunud Carrie Fisher oli kõige rohkem tuntud printsess Leia osatäitmise poolest, kuid ta oli ka stsenaariumite toimetaja ("Surmarelv 3", "Hook", "Pulmalaulik" jpt) ja mitme romaani autor. Tal diagnoositi bipolaarne häire ning temast sai oluline avaliku elu tegelane, kes kõneles ja kirjutas vaimuhaigusega elamisest. Fisher saavutas elu jooksul palju ning ka filmide osas oli tal rohkem rolle kui ainult printsess Leia. Teie ees on Carrie Fisheri viis suurepärast filmirolli, mis polnud "Star Wars".

1. "Jay ja Vaikne Bob annavad vastulöögi" ("Jay And Silent Bob Strike Back")

Fisheril oli Kevin Smithi kultusfilmis "Jay ja Vaikne Bob annavad vastulöögi" väga väike roll, kuid see näitas, kuivõrd hea oli Fisher ka komöödianäitlejana. Fisher polnud ainuke "Star Warsi" staar, kes Smithi filmis kaasa lõi: ühes stseenis astus üles ka Luke'i kehastanud Mark Hamill.

2. "šampoon" ("Shampoo")

"Shampoo" linastus kaks aastat enne esimest "Star Warsi" filmi ning suuresti tänu sellele ta ikoonilise printsess Leia rolli saigi. Fisher polnud "Shampoo" peaosaline, kuid see väike roll näitas, et tal on küllaldaselt talenti ja oskusi.

Seotud lood:

3. "Karje 3" ("Scream 3")

Wes Craveni filmiseeria kolmas osa ei ole erinevalt esimesest kahest osast kõrgelt hinnatud, kuid fännide jaoks jääb see alati meelde filmina, milles astus üles ei keegi muu kui Carrie Fisher, kes kehastas Bianca Burnette'i ehk naist, kes nägi välja nagu Carrie Fisher, kuid polnud kohe kindlasti tema.

4. "Bluusivennad" ("The Blues Brothers")

1980. aastal ei linastunud mitte ainult "Impeeriumi vastulöök", vaid ka kultuslik "Bluusivennad" John Belushi ja Dan Aykroydiga peaosades. Väga meeldejääva rolli tegi ka Fisher, kes kehastas tegelast nimega The Mystery Woman.

5. "Kui Harry kohtas Sallyt" ("When Harry Met Sally...")

"Star Warsi" kõrval oli Fisheri üks tuntumaid rolle klassikalises romantilises komöödias "Kui Harry kohtas Sallyt." koos Billy Crystali ja Meg Ryaniga. Taaskord ei kehastanud Fisher peategelast, kuid kõrvalosatäitjana varastas ta iga stseeni.

"Star Wars: Viimased jedid" jäi Fisheri viimaseks rolliks.

Vaata lisaks:
Video: Carrie Fisheri "Star Warsi" prooviesinemine.