RAHA VASTU TAEVAST | 5 kustutatud filmistseeni, mis läksid väga kalliks maksma


RAHA VASTU TAEVAST | 5 kustutatud filmistseeni, mis läksid väga kalliks maksma
"Z maailmasõda" ("World War Z", 2013)Ekraanitõmmis treilerist

Filmidest lõigatakse kogu aeg stseene välja ning vahel ei jõua kinoversiooni isegi need, mida meile treilerites näidati. Iga lõike taga on tavaliselt selge ja kalkuleeritud otsus, kuid mõnikord tulevad ette juhused, õnnetused ja ettearvamatud asjaolud, mis tähendab, et filmi ei jõua stseenid, mis haarasid enda alla väga suure osa eelarvest. Teie ees on kustutatud stseenid, mis läksid väga kalliks maksma.

Brad Pitti "Z maailmasõda" (mille järje pidi lavastama David Fincher) oli väga keerulise produktsiooniga film: näiteks kirjutati stsenaarium keset filmimist ümber ning teatud stseenid tuli hiljem uuesti filmida. See pole aga midagi võrreldes lõpuga, mis tuli täiesti ümber filmida.

Algupärane lõpp ei leidnud aset laboris, kus Pitti kehastatud Gerry avastas vaktsiini zombide vastu, vaid hoopis Venemaal, kus mees liitus zombide vastu võitleva armeega. Hiljem avastas mees, et tema naine hakkas ellujäämise nimel prostituudiks ning jättis mehe teise pärast maha. Gerry asus teekonnale läbi Siberi, et jõuda tagasi naise laagri juurde ning panna tagasi kokku perekond, mille apokalüpsis lõhestas.

See lõpp filmiti ja oli valmis, kuid filmistuudio Paramount leidis, et see oli liiga sünge ning lasid 25 miljoni dollari eest üles võtta palju helgem lõpp, mida nägime ka filmis, kus Gerry päästis põhimõtteliselt maailma ning sai kokku ka oma perekonnaga.