TOP8: mis on "Kiired ja vihased" seeria parim film?


TOP8: mis on "Kiired ja vihased" seeria parim film?
"Kiired ja vihased 8"Forum Cinemas AS

Nüüd, kus "Kiirete ja vihaste" uus osa lammutab Eesti ja maailma kinosid, võime rahulikult öelda, et seeria ei lõppe niipea ning kaheksanda osa edu vaadates pole kvaliteet ka otseselt langenud. "Kiirete ja vihaste" seeria sai alguse 16 aastat tagasi ning koosneb kaheksast täispikast filmist ja kahest lühifilmist. Juba on paigas ka järgmise kahe osa linastusajad, milleks on 2019. aasta ja 2021. aasta aprillikuud. Praegu on ka ideaalne aeg võtta ette kõik osad ning teha paremusjärjestus. Mis on seeria parim film? Kas nõustud meie järjekorraga? Mis on sinu lemmikosa seerias?

Paremusjärjestuse paremaks koostamiseks võtsin pühade ajal ette kõik filmid ning vaatasin umbes 18 tundi järjest kõik "Kiirete ja vihaste" seeria osad (ja kaks lühifilmi) ära. Kinos vaatasin muidugi ära ka seeria kõige uuema osa ja kuigi film polnud minu silmis nii hea kui varalahkunud Paul Walkeri viimase etteastega seitsmes, on tegu siiski suurepärase meelelahutusega, millesarnast nägime viimati palju tõsisemas vormis võibolla "Mad Max: Raevu tee" kujul.

"Kiirete ja vihaste" seeria alustas illegaalseid võidusõite kujutavate filmidena ja seda joont hoiti esimese nelja osa jooksul, kuid alates viiendast osast sündis seeria uuesti ning alguse sai märulidraama, milles on tähtsal kohal perekond ja muidugi igasugused füüsikavastased trikid autodega või masinatega, mis lendavad, ujuvad või mingil kujul kuskil sõidavad. Loodan, et ühel päeval liigub seeria kas või korraks illegaalsete tänavasõitude juurde tagasi, aga seni kuni filmid ei liigu kosmosesse ning ei muutu täiesti "Võimatu missiooni" või Bondi-filmide koopiateks ning säilitavad selle, mis need edukaks tegi, olen kõigega rahul.

Tegemist on minu subjektiivse paremusjärjestusega, aga kriitikute ja rahva arvamuse väljendamiseks lisasin iga filmi juurde ka Rotten Tomatoes kriitikute koondhinnangu ning IMDB kasutajate punktisumma.

Kiired ja vihased filmiseeria TOP8