USA kinokett tahab avada erikinod neile, kes ei suuda filmi ajal telefoni ära panna


Kinos-51
Foto: Tanel Meos

AMC Entertainmenti kinokett on Ameerika üks suurimaid. Firma juhil Adam Aronil on plaanis avada erikinod, kus on lubatud filmi ajal telefonivalguse käes maile saata, sõpradega juttu ajada ja isegi telefoniga rääkida.

Nendes kinodes või saalides ei pea muretsema teiste kinoelamuste pärast. Sellega on lihtsalt juba arvestatud. Aron väitis ajakirjale Variety antud intervjuus, et 22-aastane ei suuda olla ilma telefoni välja võtmata. Tema lahendus on avada just neile mõeldud mobiilisõbralikud kinod või saalid

Selline katse noori kinno meelitada tõi endaga koheselt kaasa ka suure kriitikatormi, mille eesotsas on klassikalist kinokülastust austav Alamo Drafthouse'i kinoketi juht Tim League. Veebilehele Birth.Movies.Death antud avalduses kinnitas League, et on plaanile täiesti vastu. Tema sõnul on kino püha paik, mis peaks olema pime, vaikne ning silmad võiksid alati olla ekraanil. Teistmoodi käitumine solvaks filmitegijate aastatepikkust tööd.

Kas inimesed suudavad austada kinoelamust ja hoida telefoni vähemalt kaks tundi taskus? AMC Entertainmenti juht nii ei arva. Alamo Drafthouse'i juht aga leiab, et kino peaks säilitama selle, mille jaoks see kunagi loodi - pühitsemaks filmi kui kunstivormi.