VIDEO: Kuidas leida oma filmile parim lõpp?


Vahest kõige raskem osa filmi valmimise protsessist on loo lõpetamine. Stsenaariumis kirjutatakse üks versioon lõpust, aga seda üles filmides võib tekkida hoopis teine. Filmi lõpetamine on lausa omaette kunst, sest on vaatajate jaoks siiski ülioluline. Lõpust sõltub, mis tundega saalist lahkume.

Videos vaadeldakse klassikaliste filmide lõppe ning tuuakse näiteid, miks üks töötab ja teine mitte. Väga hariv video nii filmigurmaanidele kui ka filmitegijatele. Kohe alguses võrreldakse Alfred Hitchcocki "Psühho" ja selle uusversiooni - kumbki tekitab täiesti erineva emotsiooni, sest režissöör oli otsustanud teatud detaile peita ning teisi jälle näidata.

Hea näide on ka tänasest Eesti kinosaale hirmutav "Green Room". Filmi alguses uuritakse tegelastelt, et mis bändi muusika võtaksid nad kaasa üksikule saarele. Üks nendest ei suuda vastata, aga filmi viimases kaadris saame sellele küsimusele siiski vastuse. Hea lõpp paneb vaataja mõtlema või filmist edasi rääkima, halb lõpp võib mõjuda laastavalt kogu elamusele.