VIDEOD arhiivist: 10 piinlikku hetke Oscarite ajaloost


VIDEOD arhiivist: 10 piinlikku hetke Oscarite ajaloost
Seth MacFarlane esitamas 2013. aasta Oscaritel lugu "We Saw Your Boobs"Ekraanitõmmis

Oscarid võivad tähistada küll ühte kõige tähtsamat filmisündmust, kuid peale auhindade jagamise võivad miljonite silmapaaride poolt vaadatud galal ette sattuda ka poliitilised avaldused, kohatud naljad ja kummalised õnnetused, mida meenutatakse siiani, sest tänavu on oodata, et auhindade kättesaajad kommenteerivad ka USA poliitilist maastikku. Teie ees on 10 piinlikku olukorda Oscarite ajaloost.

1. Adele Dazeem, 2014

John Travolta ülesanne oli juhatada sisse Idina Menzeli lugu "Let It Go" filmist "Lumekuninganna ja igavene talv" ("Frozen"), kuid Idina Menzelist sai hoopis Adele Dazeem.

2. David Niven ja alasti mees, 1974

Fotograaf Robert Opel kehastus Oscarite lava taga ajakirjanikuks ning jooksis alasti lavale. Samal ajal juhatas David Niven sisse Elizabeth Taylorit.

3. Roberto Benigni Oscari võit, 1999

"Life Is Beautiful" võitis 1999. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari, kuid selle režissöör Roberto Benigni ei suutnud end vaos hoida ning käitus Oscarit vastu võttes väga ülemeelikult.

Seotud lood:

4. Publik ei plaksutanud Jenny Beavan võidu ajal, 2016

Kui "Mad Max: Raevu tee" ("Mad Max: Fury Road") kostüümikunstnik Jenny Beavan läks lavale auhinda vastu võtma, tabas televaatajaid üllatus: paljud inimesed ei plaksutanud ilmselt sellepärast, et suurepärase töö eest teenitud auhinna võitnud kunstnik ei näinud välja nii nagu kõik teised.

5. Marlon Brando Oscari võit, 1973

Brando keeldus "Ristiisa" eest võidetud Oscarit vastu võtmast ning saatis enda asemel lavale indiaanlase Sacheen Littlefeather, kes selgitas, et Brando boikoteerib seda, kuidas Ameerika põliselanikke kujutatakse Hollywoodi filmides. Osa publikust hakkas esinejat maha vilistama, kuid õnneks summutas selle vali plaksutamine ja toetus.