"Ahvide planeedi sõja" TREILER näitab, kuidas edukalt vanu seeriaid rebuutida


"Ahvide planeedi sõja" TREILER näitab, kuidas edukalt vanu seeriaid rebuutida
"Ahvide planeedi sõda"Ekraanitõmmis

Kui "Ahvide planeedi sünd" 5 aastat tagasi 1968. aastal alguse saanud "Ahvide planeedi" seeria uusversioonina linastus, ei osanud keegi arvata, et uuest filmist alguse saanud seeria hakkab Hollywoodile näitama, kuidas vanu klassikaid peaks taaaskäivitama. Esimesele filmile järgnes kõrgelt hinnatud "Ahvide planeedi koidik" ning suvel lisandub tõenäoliselt triloogia finaal "Ahvide planeedi sõda" ("War for the Planet of the Apes").

Kui kahes varasemas filmis olid peategelasteks peamiselt inimkarakterid, siis kolmandas osas on vähemalt treileri järgi liikunud fookus täielikult ahvide juhi Caesari juurde. Karismaatiline Caesar on tegelikult kogu aeg olnud uue seeria tõeline staar mitte ainult revolutsioonilise motion capture tehnoloogia ja "Sõrmuste isanda" filmides Gollumile hinge andnud Andy Serkise näitlejatöö pärast, vaid ka usutava, hingepugeva ja külmavärinaid tekitava karakteriarenduse poolest.

Kes oleks arvanud, et on ahv kordades huvitavam kui inimtegelased? Nende filmidega see juhtus ning Caesar läheb Peter Jacksoni "Sõrmuste isanda" Gollumi ja James Cameroni "Avatari" Na'videga ajalukku kui üks kõige usutavam, dramaatilisem ja realistlikum fiktiivne tegelane, kes on nullist loodud arvutiefektide abil.

"Ahvide planeedi sõda" jätkab sealt, kus teine osa pooleli jäi: sõda on käes. Caesar ja tema kaaslased peavad hakkama võitlema inimeste armeega, mida juhib halastamatu kolonel (Woody Harrelson).

Seotud lood:

Eestikeelne treiler:

Rahvusvaheline treiler, milles on mõned lisakaadrid:

Eelmisest aastast pärit pilguheit kaadri taha:

Vaata, mis filmidel tasub veel silma peal hoida Kinoveebi oodatuimate filmide hulgast.