NÄDALA TREILER | Kolm Kuldgloobust võitnud filmi "Roheline raamat" aluseks on tõeline sõprus


Kolme Kuldgloobuse võitja: parim stsenaarium, parim film — komöödia või muusikal, parim meeskõrvalosatäitja (Mahershala Ali). “Roheline raamat” on tänavuse auhinnahooaja üks tähtsaim film, mille peaosades säravad Viggo Mortensen ja Mahershala Ali.

Kahekordne Oscari nominent Viggo Mortensen (“Sõrmuste isanda” triloogia, Captain Fantastic, Eastern Promises) ja Oscari võitja Mahershala Ali (Moonlight) teevad tänavuse auhinnahooaja ühes tähtsaimas teoses, humoorikas ja dramaatilises teekonnafilmis oma karjääri parimad rollid.

Kolm Kuldgloobust võitnud filmi aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras. Bronxist Itaalia-Ameerika naabruskonnast pärit väljaviskaja Tony Lip (Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise pianist dr. Don Shirley (Ali) autojuhiks.

Teekonnal tuleb neil sõltuda “Rohelisest raamatust”, et jõuda vähestesse kohtadesse, mis olid afroameeriklastele ohutud. Seistes silmitsi rassismi, ohu, samuti ootamatu inimlikkuse ja naljaga, on nad sunnitud ellujäämiseks ja elu põnevaimal rännakul edu saavutamiseks oma erimeelsused kõrvale heitma.

"Roheline raamat" esilinastused toimuvad 9. jaanuaril kell 19.15 Coca-Cola Plazas ning 10. jaanuaril kell 18.30 kino Centrumis.