NÄDALA TREILER | Ülivaimukas komöödia "Kahandamine" leiab lahenduse ülerahvastatusele


"The Descendants", "Nebraska" ja "Sideways" režissöör on tagasi, kuid seekord pole kaks korda parima adapteeritud stsenaariumi Oscari võitnud Alexander Payne'il plaanis meid üllatada järjekordse ajatu draama ja komöödia seguga, vaid hoopis ulmelise komöödiaga "Kahandamine", milles abielupaar otsustab oma elukvaliteedi lihtsustamiseks end kahandada.

Alexander Payne on üks Ameerika tuntuimad väärtkino esindajaid, kelle jaoks on "Kahandamine" ("Downsizing") seitsmest filmist koosnevas karjääris esimene ulmefilm. Kui natukenegi arvestada ka "Election" ja "About Schmidt" lavastanud mehe stiili, siis saab 12. jaanuaril linastuv film olema tõeliselt hea satiir, mis kõnetab suurepäraselt suures maailmas elavaid väikseid inimesi ja nende probleeme.

Filmi on peaosades Matt Damon ja Kristen Wiig ning teistes osades on Jason Sudeikis, Christoph Waltz ja Hong Chau.

Ametlik sünopsis: "Kahandamine" on ülivaimukas komöödia, mis otsib lahendust maakera hukutada ähvardavale ülerahvastatuse probleemile. Nimelt on Norra teadlased leiutanud mooduse, kuidas kahandada inimene 13 cm pikkuseks hoides sedasi kokku tohutul määral ressursse ning pakkunud välja 200-aastase ülemineku perioodi, et kogu planeedi elanikkond järkjärgul miniatuurseks muuta. Kui tavasuuruses vaagud vaesuse piiril, siis minimehikesena on sama sissetuleku eest võimalik elada nagu kuninga kass.

Seotud lood:

Üheks esimese laine kahandamisprogrammiga liitujatest on abielupaar Paul Safranek (Matt Damon) ja Audrey Safranek (Kristen Wiig). Nad otsustavad maha jätta oma näruse ja stressirohke elu Omahas, et suunduda elama luksuslikku miniatuurühiskonda täis jõude-aega ja küllust. Nii saab alguse elumuutvate sündmuste jada ootamatute seikluste ja tähendusrikaste tutvustega.

Kõrvalosades teeb põneva ja sümpaatse rolli enamasti ülinegatiivseid tegelasi mänginud kahekordne Oscari-võitja Christoph Waltz („Vääritud tõprad“, „Vabastatud Django“). Suurt edu alanud auhinnahooajal ennustatakse naispeategelast, televiisorikarbis riiki smugeldatud Vietnami pagulast Ngoc Lan Trani, kehastavale Hong Chaule. Filmi lavastajaks on üks kaasaja hinnatumaid režissööre Alexander Payne („Külili“, „Järeltulijad“). Stsenaariumi kirjutas Alexander Payne kahasse Jim Tayloriga, kellega tegi koostööd ka oma varasema filmi „Külili“ käsikirja loomisel.

"Kahandamine" linastub Forum Cinemas kinodes 12. jaanuaril.