Seitse filmitreilerit, mis on paremad kui film ise


Seitse filmitreilerit, mis on paremad kui film ise
Termikas.Ekraani kuvatõmmis.

Seitse kahetsusväärset näidet, kus treiler mängis oma headusega üle filmi enda.


"SUPERMAN TULEB TAGASI"

Treiler on eepiline ja suurejooneline nagu nõukaaegne tsiviilkaitse-ringvaade. Film ise aga nii hea ei ole, sest Superman käitub kui kriipi pervo, kellele meeldib küll piiluda ja jälitada, aga kes väldib avalikku kahevõitlust nagu Vanapagan välku.


"TERMINAATOR: LUNASTUS"

Kui filmi lavastaja nimetab ennast nagu odava pornofilmi teisejärguline staar – McG –, siis on põhjust muretsemiseks. Treiler oma rahustavalt kähiseva pealelugemise ja arvutimänguhõnguliste eriefektidega rahustab küll korraks maha. Aga asjata. Film ei ole hea.


"VALVURID"

On loogiline, et sellise faabula ning tegelaskujudega koomiksi vormimine filmiks nõuab paari pudelit punaveini – ja selgi puhul suurt hulljulgust. Aga ikkagi, need täiesti põhjendamatud aegluubis kaklemised ja veidrad seksistseenid… milleks küll? Samas näeb treiler täitsa timm välja.


"MAAILMA VALLUTAMINE: LAHING LOS ANGELES"

Treiler on kummitav, rahutu ja positiivselt kummaline. Film on igav, tüütu ja veelkord igav.

Seotud lood:


"WALTER MITTY SALAJANE ELU"

Treiler on paljulubav: tüüpiline luuserist munakott ootab ja loodab elult midagi rohkemat kui olemasolev eimiski. Film ise on samasugune pettumus nagu Walter Mitty tegelaskuju. Ja igav.


"BLAIRI NÕIAPROJEKT"

Treiler on küll paras segapudru, kuid intrigeerib samavõrd kui Treiler on küll paras segapudru, kuid intrigeerib samavõrd kui baptistist sõbranna öökapi alt leitud hiigelvibraator. Film ise on ju puhas…, sest seal on ainult…, kusjuures need, kes väidavad, et leiavad sealt põnevust ja kõrget kunsti, on tegelikult…


"PROMETHEUS"

Tegelikult "Prometheus" väga halb film ei olegi, ainult Michael Fassbenderil juhtusid võtteperioodi jooksul olema pahad päevad (oletus) või oli tal lihtsalt kõht kinni (teine oletus). Sest ta nagu ei sobinud üldisesse konteksti (kolmas oletus). Treiler ise on aga superluks.