TREILER | Christian Bale võitleb vesternis "Vaenulikud" indiaanlastega


Parim Batmani osatäitja ja üldse alati erakordne karakternäitleja Christian Bale on oma karjääri jooksul võitnud ühe Oscari ning kandideerinud veel kahele. Tema esimene ja viimane võit saabus 2011. aastal poksidraamaga "Võitleja", mille eest teenis näitleja parima kõrvalosa auhinna, aga peaosa eest pole kunagi Oscarit võitnud. Kahjuks ei muutu see Scott Cooperi vesterniga "Hostiles", sest film ei jõudnud isegi Kuldgloobustele ning Oscarid on samuti tõenäoliselt kauge unistus.

Bale kandideeris küll peaosa Oscarile draamaga "Ameerika afäär" ("American Hustle"), kuid selle napsas tema eest ära 2013. aastal toimunud 86. Ameerika Filmiakadeemia auhindade jagamisel Matthew McConaughey filmiga "Elujanu" ("Dallas Buyers Club"). Ta kandideeris parima kõrvalosa Oscarile 2016. aasta Oscaritel tõsielulise "Suur vale" ("The Big Short") eest ning oleks äärepealt teist korda võitnud, kuid kaotas, sest Mark Rylance tegi Spielbergi põnevikus "Spioonide sild ("Bridge of Spies") unustamatu osatäitmise.

"Hostiles" režissöör on Scott Copper, kelle debüütfilm "Crazy Heart" kandideeris kolmele Oscarile, millest võitis kaks ning tõi 2010. aastal ka esimese kuldkujukese veterannäitlejale Jeff Bridges. Cooperi teine film "Out of the Furnace" enam sama edu ei nautinud, kuigi Christian Bale ja Casey Affleck väärisid oma töö eest siiski palju suuremat tunnustust. Kolmas film "Must missa" ("Black Mass") tõi Cooperi taaskord orbiidile, sest Johnny Depp roll James 'Whitey' Bulger oli väga meeldejääv. Cooperi filmide üks tähelepanuväärsemaid osiseid ongi oskus pigistada näitlejatest viimane välja.

Seotud lood:

"Hostiles" leiab aset 1892. aastal, mil Bale'i kehastatud kapten võtab endale ülesandeks transportida surev Cheyenne'i sõjapealik (Wes Studi) ja tema perekond tagasi hõimule kuuluvatele aladele.

"Hostiles" linastub Forum Cinemas kinodes 2. veebruaril.