TREILER | Eesti esimene täispikk õudusfilm "Kiirtee põrgusse" saabub oktoobris

Peaosades Franz Malmsten, Kristjan Kasearu, Kersti Heinloo!

Täna avaldati 18. oktoobril kinodesse jõudva Eesti esimese täispika õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" lõplik treiler. Filmi keskmes on vennad Markus (Franz Malmsten) ja Tom (Kristjan Kasearu), kes satuvad üksikus metsatalus veriselt õõvastavate sündmuste keskele.

Filmi režissöör Urmas Eero Liiv tahab juhtida tähelepanu ühele igihaljale žanrile, mis on Eesti kinos täispika filmina pigem suur erand. „Õudus- või õuduspõnevusfilmid on kino algusajast alates olnud filmikunsti lahutamatu kaaslane, kuid Eestis täispika filmina peaaegu kasutamata,“ lisab Liiv.

Juhusliku tööotsa tõttu saabuvad suure kiirtee lähedal asuvasse ja suvilaks ümberehitatud üksikusse metsatallu vennad Tom (Kristjan Kasearu) ja Markus (Franz Malmsten). Tavaline töötegemine võtab aga veidra pöörde, kui vanem vend Tom leiab kuuri lammutades kulunud kohvri, kust tuleb välja mitmeid imelikke fotosid ja kõhedusttekitavaid esemeid.

Lisaks kõigele ilmub tallu väga kummaliselt käituv Dora. Naisel on kaasas väike poiss, keda ta kohtleb ootamatult jõhkralt. Miks aga tunneb Dora ära noorema venna Markuse, keda ta oma elus varem mitte kunagi kohanud ei ole? Mitu inimest peab enne veriselt hukka saama, kui hakkab selguma, mis selles vanas talukohas tegelikult toimub ja miks?

Seotud lood:

Peaosades niisiis Franz Malmsten, Kristjan Kasearu ja Kersti Heinloo. Kõrvalosades Brigitte Susanne Hunt, Maia Vahtramäe, Paljas Porgand, Oliver Kristman, Merilin Mälk, Kalle Sepp, Egon Nuter, Liina Tennosaar jt.

“Kiirtee põrgusse” režissöör ja stsenarist on Urmas Eero Liiv. Filmi operaator on Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnik Killu Mägi, helilooja Tiit Kikas, grimmikunstnik Edith Eller, tegevprodutsent Mari Kriis. Filmi levitab VaataFilmi.

Film esilinastub julgemates Eesti kinodes 18. oktoobril 2019.