TREILER | Eriliste võimetega teismelised peavad noortefilmis "Tumedad anded" elu eest võitlema


Alexandra Brackeni romaanil põhinev ulmethriller "Tumedad anded" ("The Darkest Minds") paistab esmapilgul olevat nagu järjekordne tavaline YA (Young adult) ulmeromaani ekraniseering, kuid tundub, et üritab end eristada sellepoolest, et tegelastel on X-Meestele sarnased võimed, kuigi kõik teised osised - noored, kuri valitsus, vabadusvõitlus - paistavad olevat samad.

Filmi režissöör on "Kungu Fu Panda 2" ja selle järje lavastanud Jennifer Yuh Nelson. Peaosades on hiljuti romantilises draamas "Everything, Everything" peaosa ja esimeses "Näljamängudes" Rue tegelaskuju kehastanud Amandla Stenberg, viimati haiõudukas "47 Meters Down" osalenud Mandy Moore ning "Troonide mängust" ja uutest "Star Warsi" filmidest tuntud Gwendoline Christie.

Sünopsis: Kui teismelistel hakkavad salapärasel moel avalduma müstilised võimed, näeb valitsus neis ohtu ning nad saadetakse spetsiaalsesse kinnipidamisasutusse. 16-aastane Ruby, kelle võimed on teistest märgatavalt tugevamad, põgeneb aga esimese võimaluse avanedes ning ühineb rühma saatusekaaslastega, kelle eesmärgiks on leida endale ohutu koht, kuhu valitsuse tumedad jõud neid segama ei ulatu. Peatselt saavad aga noored põgenikud aru, et maailmas, kus võimul olevad jõud on neid petnud ning alt vedanud, ei piisa enam põgenemisest, vaid et neil tuleb oma vabaduse eest karmi ja armutusse võitlusesse asuda, kasutades relvadena mõistagi oma üleloomulikke võimeid.

"Tumedad anded" linastub Forum Cinemas kinodes 17. augustil.