TREILER | Gary Oldman on Winston Churchill ajaloolises draamas "Süngeim tund"


"Süngeima tunni" treilerit vaadates ja kriitikute esmaseid arvamusi lugedes võib juba praegu järeldada, et 4. märtsil toimuval Oscarite jagamisel võib vanameister Gary Oldman võita oma karjääri esimese meespeaosa Oscari.

"Süngeim tund" ("Darkest Hour") valmis huvitaval ajal, sest sel aastal linastus ka kehvalt vastu võetud ja ajaloolise ebatäpsuse pärast kritiseeritud "Churchill", kus nimitegelast kehastas Brian Cox ning muidugi linastus juulis ka Christopher Nolani "Dunkirk", mis keskendus sõja poliitilise osa asemel sõduritele.

"Süngeim tund" vaatleb samuti hetke, mil Teise maailmasõja alguses kaotati Prantsusmaa ning Dunkerque sadama - ja rannapiirkonnast tuli evakueerida tuhanded sõdurid.

Filmi režissöör Joe Wright on ka varem sõda ja Dunkirki evakuatsiooni puudutanud: seda tegi ta seitsmele Oscarile kandideerinud ja ühe muusika eest võitnud draamas "Lepitus" ("Atonement", 2007), kust pärineb ka üks parimaid ühe võttega üles võetud stseene.

Sünopsis: Päevad pärast ametisse asumist peab Suurbritanna peaminister Winston Churchill (Gary Oldman) võitlema korraga oma riigi vabaduse nimel.

Seotud lood:

"Süngeim tund" linastub Forum Cinemas kinodes 2. veebruaril.

Eestikeelne treiler: