TREILER | Internetikoll Slender Man astub üles päris oma filmis


2009. aastal Something Awful foorumitesse postitatud töödeldud pildid pikast näotust lapsi röövivast olendist nimega Slender Man on aastate jooksul kujunenud üks mõjukamaid internetimütoloogiaid. Temast on valminud fännifilmid ja -videod, maalid ja igasugused pildid ning muidugi ka videomängud. Nüüd ka Hollywoodi õudusfilm.

Slender Man on osa interneti loodud õudusmütoloogiast, mida tuntakse Creepypasta nime all. 2009. aastal korraldati Something Awful foorumites fotovõistlus, mille eesmärk oli kasutada olemasolevaid pilte, neid töödelda ja lisada sinna midagi hirmsat.

Üheks kõige populaarsemaks osutus Eric Knudseni pilt pikast näotust mehest lastemänguväljakul. Pildile järgnesid mitmed koopiad, mis haarasid kohe interneti tähelepanu. Pärast algsest pildist sündinud tuhandeid fännipilte, mitmeid fännifilme ja mitut edukat videomängu on Slender Man omandanud lausa populaarkultuurilise väärtuse. mis on hakanud oma elu elama, sest paljud arvavad, et see väljamõeldis on ka tegelikult olemas.

Filmi sünnile andis kindlasti hoogu juurde ka 2014. aasta juhtum, kus kaks 14-aastast tüdrukut meelitasid sõbranna metsa ja pussitasid teda 19 korda. Nad tegid seda väidetavalt Slender Mani nimel. Nad kartsid, et kui nad seda ei tee, siis tapab Slender Man nende vanemad. Telekanal HBO tootis juhtumi ja Slender Mani mütoloogia põhjal ka dokumentaalfilmi "Beware the Slenderman".

Seotud lood:

Augustis linastuva "Slender Mani" režissöör on kehva õudusfilmi "I'll Always Know What You Did Last Summer" ja üllatavalt hea märulikomöödia "The Losers" lavastanud Sylvain White.

The Slendermanile annab kuju Javier Botet, kes on juba aastaid esinenud õudusfilmides erinevate koletistena, sest Marfani sündroomi tõttu on ta väga pikka kasvu, kõhn ja eriti pikkade sõrmedega. Ta astub üles ka näiteks 5. jaanuaril kinodes alustavas õudusfilmis "Astraal 4: Viimane võti". Viimati nägime teda näiteks Stephen Kingi raamatul põhinenud õudusfilmis "See" leeprahaigena ja "Muumias" Sethina.

Filmis löövad kaasa veel Jaz Sinclair ("Paper Towns"), Joey King ("The Conjuring"), Julia Goldani Telles ("Gilmore Girls: A Year in the Life"), Annalise Basso ("Ouija: Origin of Evil)" ja Alex Fitzalan.

"Slender Man" linastub Forum Cinemas kinodes 24. augustil.