TREILER | Kinodesse jõudis südamlik prantsuse komöödia "Uju või upu"


Film "Uju või upu" esilinastus eelmisel aastal Cannes’i filmifestivalil ning sellest sa tihedal prantsuse kinoturul tõeline hitt – vaatajat earv ületas maagilise nelja miljoni piiri. Filmi Eesti esilinastus toimus tänavu aprilli alguses komöödiafilmide festivalil Wilkom ja ka seal oli see festivali üks populaarseimaid filme. Linaloo edu taga on head näitlejatööd, peen huumor ning elulähedane inimlik lugu.

Seitsmest keskealisest mehest koosnev kamp, kellest neil igaühel on oma lugu, otsustab halli argipäeva eest põgeneda täiesti ootamatul viisil – moodustades meeste kujundujumise meeskonna. Lõppude lõpuks, kui kõik elumured sind põhja veavad ja väljapääsu enam mitte kusagil ei näe, on siiski tähtis jääda uppumatuks.

Filmi on lavastanud Gilles Lellouche, peaosades mängivad prantsuse kino raskekahurväelased: Guillaume Canet, Mathieu Amalric, Benoît Poelvoorde, Jean-Hugues Anglade, Philippe Katerine, Felix Moati, Alban Ivanov, Virginie Efira, Leïla Bekhti jt.

Filmi režissöör Gilles Lellouche on ka tuntud näitleja ja tema suurepärast rollisooritust saab vaadata mai alguses kinodesse jõudvas filmis "Heades kätes" ("Pupille"), kus ta kehastab lastekaitsetöötajat.