TREILER | Märtsis jõuab kinolevisse Martti Helde kauaoodatud uus mängufilm "Skandinaavia vaikus"


TREILER | Märtsis jõuab kinolevisse Martti Helde kauaoodatud uus mängufilm "Skandinaavia vaikus"
Reimo Sagor filmis "Skandinaavia Vaikus"Foto: Greete Kempel (A-tiim)

29. märtsil jõuab Eesti kinodesse “Risttuules” režissööri Martti Helde uus täispikk mängufilm “Skandinaavia vaikus”. Tegu on looga, mille keskmes on Põhjamaa inimesele loomuomane alalhoidlikkus ja vaikimine. See on lugu sellest, miks on meil nii raske end teineteistele avada. Ja mis juhtub meiega olukorras, kui vaikida pole lihtsalt enam võimalik.

Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.

“Skandinaavia vaikus” on kaasaegne lugu, mida jutustatakse läbi kolme perspektiivi, jõudes filmi lõpuks mõlemat peategelast hõlmava lõpplahenduseni. Filmi mustvalge pildikeel ja Mick Pedaja poolt loodud originaalmuusika juhatavad vaataja samm sammu haaval tõeni.

“Meile on miskipärast väga loomupärane, et hoiame asju endale ja teinekord valime rasketest teemadest rääkimise asemel vaikimise. Mind huvitas selle loo puhul, et mis juhtub meiega siis, kui vaikida ei ole enam võimalik. Just sellele vaikuse murdumise momendile ongi film üles ehitatud. “Skandinaavia vaikuses” on inimlikkust, kaastundlikkust, viha ja armastust. Film kutsub publikut kaasa mõtlema. See sobib kõigile, kellele meeldivad mõttemängud ja trillerlik jutustus,” rääkis Helde.

Seotud lood:

Martti Helde debüütfilm “Risttuules” valiti rohkem kui 60-le filmifestivalile ja pärjati arvukate auhindadega. Lisaks Eesti kinodele jõudis film muuhulgas Prantsusmaa, Poola, Norra ja Brasiilia kinopublikuni.

“Skandinaavia vaikus” on kinodes üle Eesti alates 29. märtsist 2019.

Filmi idee autor on Martti Helde ning stsenaarium on sündinud koostöös Inglise stsenaristi Nathaniel Price’iga. Peaosatäitjad on Rea Lest ja Reimo Sagor, heliloojana teeb oma filmidebüüdi Mick Pedaja. Mängufilmi produtseerib Elina Litvinova ja filmistuudio Three Brothers koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

Filmi operaatorid on Erik Põllumaa (“Risttuules”) ja Sten-Johan Lill (“Päevad, mis ajasid segadusse”), kunstnik Anneli Arusaar (“Jää”), kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver (“Risttuules”), grimmikunstnik Liisi Roht (“Tõde ja õigus”), montaažirežissöör Jaak Ollino Jr.(“As I fall”) ja helirežissöör Matis Rei (“Seltsimees laps”).