TREILER | Mis juhtuks, kui Superman oleks kurjuse kehastus? Õudusfilm "Brightburn" annab vastuse


"Brightburn" tutvustab meile esmapilgul klassikalist superkangelase sünnilugu: keegi kukub taevast Maale ning elab kohalike hulgas seni, kuni tema võimed muutuvad silmnähtavaks, aga ta ei hakka inimesi päästma, vaid hoopis terrorit külvama.

Filmi režissöör on varasemalt ühe täispika õudusfilmi lavastanud David Yarovesky. Stsenaariumi kirjutasid Marveli "Galaktika valvurid" ja "Galaktika valvurid Vol. 2" lavastanud James Gunni vend Brian Gunn ja nõbu Mark Gunn. Seekord produtsendi rollis olev James Gunn alustas oma lavastajakarjääri samuti õudusfilmiga, milleks oli 2006. aasta "Slither", kus oli sarnaselt "Brightburnile" ühes peaosas Elizabeth Banks.

Gunn oli alles hiljuti ka "Galaktika valvurid Vol. 3" režissöör, kuid Disney otsustas ta lahti lasta, kui sotsiaalmeedias läksid liikvele aastatetagused kõlvatud naljad, mis ei läinud ettevõtte väärtustega kokku. Need ropud naljad tehti enne Marveli filme lavastama asumist ja nende eest oli Gunn ka juba varem vabandanud, aga kuna pahameeletorm oli niivõrd häälekas, siis otsustati Gunn siiski projektilt eemaldada.

"Brightburn" linastub Eesti kinodes 24. mail.