TREILER | Rosamund Pike jahib Oscarit eluloolises sõjadraamas "A Private War"


Dokumentaalfilmiga "Cartel Land" Oscarile kandideerinud Matthew Heinemani esimene mängufilm viib meid koos sõjakorrespondent Marie Colviniga (Rosamund Pike) sõjakolletesse, milles naine üritab maailmale paljastada seal toimuvad sõjakuriteod.

Võimalike Oscari-soosikute hulka kuuluv "A Private War" räägib tõestisündinud loo The Sunday Times heaks töötanud ajakirjanikust Marie Colvinist, kes suundus pea kogu oma karjääri aja sõjakorrespondendina ohtlikesse konfliktipiirkondadesse.

2001. aastal Sri Lanka armee tegevuse tõttu ühest silmast pimedaks jäänud Colvin suri 2012. aastal Süürias, kui toimus Homsi piiramine. Tema surma eest vastutab väidetavalt Süüria valitsus, kes olevat ta sihilikult kõrvaldanud.

2014. aastal linastunud David Fincheri filmi "Gone Girl" eest parima naiskõrvalosa Oscarile kandideerinud Rosamund Pike on Colvini rollis peaaegu täiesti äratundmatu ning eks ajalugu on ka näidanud, et Ameerika filmiakadeemiale meeldivad lood eneseohverdusest õiglase eesmärgi nimel.

Seotud lood:

Filmis löövad kaasa veel Jamie Dornan, Stanley Tucci ja Tom Hollander.

Pole teada, kas film Eestis linastub, aga USA kinodes alustab see 16. novembril ning siis peaks ka kriitikute vastukaja põhjal tegema omad järeldused, et kas Pike kujuneb naispeaosa Oscari-rallis oluliseks tegijaks või mitte.