TREILER | "Star Wars: Skywalkeri tõus" värske õrritaja ajab fännid pöördesse


"Star Warsi" filmiseeria IX episoodi linastumise järel saabki 42 aastat kestnud ja 9 filmi peale jaotatud Skywalkeri saaga läbi, kuid tähesõjad jätkuvad, sest praegu on töös kaks uut triloogiat, millest esimene saab alguse 2022. aastal. Hiljuti toodi Disney fänniürituse D23 ajal avalikkuse ette detsembris linastuva "Star Wars: Skywalkeri tõus" ("Star Wars: The Rise of Skywalker") teine õrritaja, mis näitab, et ring hakkab tõesti täis saama.

20. detsembril linastub teine aasta suurim ja oodatuim film (esimene oli "Tasujad: Lõppmäng"), milleks on muidugi "Star Warsi" kolmanda triloogia finaal ehk IX episood "Star Wars: The Rise of Skywalker", mis paneb lõpuks punkti Skywalkeri saagale, et teha tulevikus ruumi täiesti uutele triloogiatele ja värsketele tegelastele, keda ei seo 1977. aastal alguse saanud saaga põhiline element, milleks on muidugi Luke Skywalker.

2015. aasta "Star Wars: Jõud tärkab" ("The Force Awakens"), 2017. aasta "Star Wars: Viimased jedid" (The Last Jedi") ja 2019. aasta "Star Wars: The Rise of Skywalker" moodustavadki kolmanda triloogia, mis järgnes George Lucase originaalile ja eellugude triloogiale.

Seotud lood:

Me teame, et "Viimased jedid" režissöör Rian Johnson asus kirjutama ühte ja "Troonide mängu" seriaali loojad teevad teist triloogiat, mis olevat väidetavalt seotud Vana vabariigiga (Old Republic) ehk miski, mida BioWare'i MMORPG "Star Wars: The Old Republic" fännid on kaua "Star Warsi" filmiseerialt oodanud. Esimene uus triloogia saab alguse 2022. aastal. Hetkel pole selle kohta midagi rohkemat teada.

Mida me teame "Star Wars: Skywalkeri tõus" kohta? Näiteks seda, et film ei alusta kohe pärast eelmise lõppu nii nagu "Viimased jedid", vaid vahepeal on siiski mõnda aega mööda läinud. Filmi taga seisab "Jõud tärkab" režissöör J.J. Abrams ning tagasi on mitmed seeriast tuntud näod nagu näiteks Billy Dee Williamsi kehastatud Lando Calrissian, kelle nooremat varianti kehastas "Star Warsi" seeria teises haruloos "Solo: Tähesõdade lugu" ("A Star Wars Story") Donald Glover.

Luke Skywalkerit kehastava Mark Hamilli jaoks jäi "Viimased jedid" küll viimaseks, aga see ei tähenda, et me teda filmis üldse ei näe. Carrie Fisher on küll meie hulgast lahkunud, aga tal oli enne filmitud mitmed kasutamata jäänud stseenid, mistõttu kasutatakse neid ka uues episoodis, et anda Leiale korralik viimane etteaste.

Esimeses treileris vihjati ka väga ootamatule tõsiasjale, et 1983. aasta "Jedi tagasitulekus" ("Return of the Jedi") oma lõpu leidnud esimese kahe triloogia suurim antagonist Darth Sidious ehk Palpatine on elus ja terve. See kõik vihjab asjaolule, et vanad ja uued tegelased peavad taaskord rinda pistma just Darth Sidiousega, kes on tegelikult kogu aeg olnud see suurim niiditõmbaja.

Teises õrritajas näeme, et uue "Star Warsi" triloogia peategelane Rey võib muutuda Sithiks, kuigi tõenäoliselt on tegu nägemusega või millegi muuga, et lasta fännidel selle üle detsembrini pead valutada.

Filmis astuvad üles nii vanad kui ka uued näitlejad Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Kelly Marie Tran (Rose), Domhnall Gleeson (Hux), Joonas Suotamo (Chewbacca), Anthony Daniels (C-3PO), Jimmy Vee (R2-D2), Billie Lourd (Kaydel Ko Connix), Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Organa), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Naomi Ackie (Jannah), Richard E. Grant, Keri Russell ja Dominic Monaghan.