TREILER | Sügisel linastuv uus "Kiskja" film näeb tegelikult väga hea välja


"Kiskja" ("Predator") filmidest ja ka uue filmi esimesest treilerist olen juba kirjutanud, mistõttu keskendun hoopis sellele, et võrreldes esimese õrritajaga, mis oli suhteliselt kehva, on uus väga korralik. See on verine, märulit täis ja mis kõige tähtsam - me näeme täies hiilguses galaktika sügavustest pärit perfektset kütti.

Lisaks saame lähemalt tutvuda tegelastega, keda kiskja ükshaaval kõrvaldama hakkab ning saame ka parema ülevaate superkiskjast, kes ei pea jahti ainult inimestele, vaid ka teistele kiskjatele.

Tundub, et režissöör ja stsenarist Shane Black, kes kehastas 1987. aasta esimeses "Kiskja" filmis ühte ohvritest, võttis eeskuju nii 1990. aastal linastunud järjest "Kiskja 2" kui ka 2010. aastal Nimrod Antali lavastatud seeria kolmandast osast "Kiskjad", sest ka 2018. aasta versioonis näeme nende küttide erinevaid suuremaid ja tugevamaid versioone, nende hierarhiat ja võib olla isegi koduplaneeti.

Olen teadlik, et Ridley Scotti hapet veritsevad tulnukad ja John McTiernani tulnukakütid kokku toonud "Alien vs Predator - viimane kokkupõrge" (2004) ja "Aliens vs. Predator 2: Tugevam jääb ellu" (2007) tutvustasid samuti kiskjate erinevaid versioone ja ajalugu, aga kuna need väga kehvad filmid (eriti teine osa) pole ametlikult seotud kummagi seeriaga ("Alien", "Predator") ja loodi tuntud brändi pealt raha teenimise nimel, siis neid ma väga ei arvestaks.

Seotud lood:

Sünopsis: Tunnustatud filmitegija Shane Black toob meieni ülipopulaarse "Kiskja" filmisarja uue peatüki. Seekord tuuakse võitlus kosmose kaugeimatest nurkadest väikelinna tänavatele. Universumi kõige tapvamad kütid on nüüd endisest veelgi tugevamad, targemad ja surmavamad, olles end täiustanud teiste liikide DNA abil. Kui väike poiss kutsub kogemata esile nende naasmise meie planeedile, suudavad inimrassi hukatuse ära hoida üksnes käputäis endiseid sõdureid ja elus pettunud loodusteaduste õpetaja.

"Kiskja" linastub Eesti kinodes 14. septembril.