TREILER | "Süngeim tund" võib Gary Oldmanile viimaks Oscari tuua


Kuuele Oscarile kandideeriv "Süngeim tund" on dramaatiline ja inspireeriv lugu neljast nädalast aastal 1940, Teise maailmasõja alguspäevil.

Ajal, mil Winston Churchill (Gary Oldman) on astumas Suurbritannia peaministri ametisse, seisab ta silmitsi ühe raskeima ja otsustavaima hetkega oma elus – kuidas pidada rahuläbirääkimisi Natsi-Saksamaaga ja kaitsta samas vankumatult oma rahva ideaale ning vabadust. Hitleri natsiarmee laastab peatumatult Lääne-Euroopat ning ka Ühendkuningriiki ähvardab Saksamaa sissetung.

Situatsioonis, kus rahvas on sõjaks ettevalmistamata, kuningas olukorra suhtes skeptiline ja parteikaaslased õõnestamas tema positsiooni, peab Churchill sel ajaloo süngeimal tunnil oma südika juhtimise ja veenmisjõuga inimesi ühendama lootuses muuta maailma ajaloo kulgu.

Filmi režissööriks on Joe Wright ("Lepitus", "Anna Karenina"). Peaosas teeb oma senise karjääri ühe silmapaistvaima rolli ning hämmastava ümberkehastumise Oscari-nominent Gary Oldman ("Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk“). Talle sekundeerivad samavääriliselt Kristin Scott Thomas ("Inglise patsient") Churchilli ekstsentrilise ja mõjuvõimsa abikaasa Clementine’i rollis, Lily James ("Põgenemise rütm") Churchilli sekretäri Elisabeth Laytonina ning Ben Mendelsohn on ("Rogue One: Tähesõdade lugu") kuningas George VI.

Seotud lood:

"Süngeim tund" linastub Forum Cinemas kinodes 2. veebruarist.