TREILER | Tom Cruise'i "Top Gun Maverick" viib meid pilvede vahele kihutama

 (1)

Järgmise aasta 17. juulil llinastub film, mis on teine osa selleks hetkeks 34 aastat tagasi linastunud filmile ehk 1986. aastal Tom Cruise'i maailmakuulsaks superstaariks teinud põnevikule "Tippkutt" ("Top Gun"). Järg kannab nime "Top Gun Maverick" ning peaosas on taaskord Tom Cruise.

Režissöör on seekord Joseph Kosinski ("Vaid vapratele", "Unustus", "Tron: Pärand") ning stsenarist on Christopher McQuarrie. Teistes osades teevad kaasa Jon Hamm, Miles Teller, Ed Harris, Jennifer Connelly, Val Kilmer jpt.

Filmi võtted pandi vahepeal pausile, sest peaosa eest 12 - 14 miljonit korjaval Tom Cruise'il oli väidetavalt vaja õppida selgeks reaktiivlennuki juhtimine, et filmis toimuv ikka väga realistlik oleks.

Seotud lood:

Paramount avalikustas tegelikult juba 2012. aastal, et Ben Afflecki "Külm linn" ("The Town") stsenarist Peter Craigi asus kirjutama "Tippkuti" järjele stsenaariumi. Ideed toetas ka Cruise'ga karjääri jooksul kaks filmi ("Tippkutt", "Kõuepäevad") teinud omapärase stiiliga režissöör Tony Scott, kuid projekt jäi seisma pärast Scotti enesetappu.

2014. aastal kinnitati, et järje stsenarist on hoopis Justin Marks ("Dzungliraamat", "Street Fighter: The Legend of Chun-Li"), aga seegi muutus, sest stsenaariumi kirjutas lõpuks Christopher McQuarrie, kes on Cruise'i "Võimatu missioon: Tagajärjed", "Võimatu missioon: Salajane rahvas" ja "Jack Reacher" režissöör ning "Homse piiril", "Võimatu missioon: Variprotokoll" ja "Operatsioon "Valküür"" stsenarist. Ühtlasi toob McQuarrie meieni ka järgmised kaks "Võimatu missiooni" seeria filmi.

"Top Gun Maverick" linastub Forum Cinemas kinodes 2020. aasta 17. juulil.