TREILER | Väga soojalt vastu võetud fantaasiafilm "Poiss, kellest sai kuningas"


"Poiss, kellest sai kuningas" ("The Kid Who Would Be King") linastub Eesti kinodes 1. märtsil, aga USA kinodes alustas Joe Cornishi ("Attack the Block") teine film juba 25. jaanuaril, kuid kahjuks ei leidnud see publikut. "Poiss, kellest sai kuningas" kiidetakse ometi mitmel rindel ka kriitikute poolt: Rotten Tomatoes annab koondhinnanguks näiteks 90%. See kõik tähendab, et tegu suurepärase filmiga.

Sünopsis: Vanade aegade maagia põrkub tänapäeva maailmaga uues, eepilises seiklusloos, mis kannab nime "Poiss, kellest sai kuningas". Alex (Ashbourne Serkis) arvab, et ta on nagu iga teinegi "eikeegi", kuni ta ühel hetkel leiab poolkogemata müütilise mõõga, mil nimeks Excalibur. Nüüd peab ta liitma oma sõbrad ja vaenlased ühtseks löögirusikaks, et nad koos võlur Merliniga (Patrick Stewart) suudaksid vastu hakata õela nõia Morgana (Rebecca Ferguson) armeele. Kuna kaalukausil on terve maailma tulevik, peab Alexist saama suur pealik ning see on midagi, millest 12-aastane koolipoiss unistadagi ei osanud.

Poisilikust fantaasiast pulbitseva seiklusfilmi stsenaristiks ja lavastajaks on Joe Cornish ("Attack the Block"), osades Louis Ashbourne Serkis ("Taboo"), Dean Chaumoo, Tom Taylor ("Doctor Foster"), Rhianna Dorris ("Secret Life of Boys"), Angus Imrie ("Kingdom"), Rebecca Ferguson ("Võimatu missioon: Tagajärjed", "Maailma suurim showmees") ja Patrick Stewart ("X-mehed").

"Poiss, kellest sai kuningas" linastub 1. märtsil.