16. novembril linastub PÖFFil Robert Pattinsoni ja Willem Dafoe kõrgelt hinnatud õudusfilm "Majakas"


The Lighthouse
"Majakas" ("The Lighthouse")Foto: A24 Pictures, AP/Scanpix

1. novembril selgus, et Robert Eggersi "Majakas" ("The Lighthouse"), mille peaosades näeme Robert Pattinsoni ja Willem Dafoed, linastub Eestis loetud kordadel alates 2. detsembrist kinos Sõprus ja Tartu Elektriteatris. Nüüd saame kinnitada, et film saab ühe erilinastuse ka 15. novembril algava Pimedate Ööde filmifestivali raames ja seda veel Coca-Cola Plaza iSense saalis.

PÖFF leiab tänavu aset 15. novembrist 1. detsembrini. "Majakas" linastub Coca-Cola Plaza iSense saalis 16. novembril kell 21:00, enne kui film jõuab loetud kordadel alates 2. detsembrist ka kinosse Sõprus ja Tartu Elektriteater.

Robert Eggersi teine film pärast 2015. aasta "Nõida" ("The Witch") on midagi täiesti teistsugust. Kui tema debüütfilm oli aeglaselt naha alla pugev õudusfilm, siis järgmine film paistab olevat nagu H.P. Lovecrafti kosmilistest õudustest läbi imbunud lugu kahest majakavahist, kes hakkavad vaikselt väliste ja sisemiste jõudude tagajärjel hulluks minema. .

Seotud lood:

Sünopsis: Visionäärist filmitegija Robbert Eggers, kellelt pärineb ka moodsa horror’i meistriteos "Nõid", toob vaatajateni hüpnootilise ja viirastusliku loo kahest majakavahist kaugel salapärasel Uus-Inglismaa saarel 1890ndatel aastatel. Film esilinastus Cannes'i filmifestivalil "Directors' Fortnight" programmis ning võitis FIPRESCI kriitikute auhinna.

"Majakas" linastub loetud kordadel kinos Sõprus ja Tartu Elektriteatris alates 2. detsembrist.

PÖFFIl näeme filmi 16. novembril Coca-Cola Plaza iSense saalis kell 21:00.