Andres Puustusmaa teekonnafilm "Kohtunik" valiti Rooma rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi


Andres Puustusmaa teekonnafilm "Kohtunik" valiti Rooma rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi
"Kohtunik"kaader filmist

Andres Puustusmaa teekonnafilm "Kohtunik" on valitud 17.-27. oktoobrini toimuva Rooma rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi, kus võistlevad veel näiteks Tom Harperi "The Aeronauts", Michael Engleri "Downton Abbey", Alma Har’eli "Honey Boy", Lorene Scafaria "Seksikad sulid" ja Martin Scorsese "The Irishman".

Sünopsis: Kohtunik (Mait Malmsten) on mees, kes esindab kohtusaalis seadust ja rangeid reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Vend leiab, et langetatud otsus on ebaõiglane ning nõuab, et kohtunik oma otsust muudaks. Kohtunik jääb endale kindlaks - otsus on langetatud. Meeste vahel tekkinud konflikti tõttu saab aga ühtäkki õigusemõistjast endast kurjategija. Suutmata oma süütegu tunnistada, põgeneb kohtunik Soome. Oma teekonnal teisel pool lahte, satub ta erinevatesse koomilistesse olukordadesse ja kohtab kummalisi inimesi.

“Kohtunik” on musta huumoriga vürtsitatud road movie, mille peaosades astuvad üles Mait Malmsten (“Kertu”, “Rotilõks”) ja Märt Avandi (“Vehkleja”, “Punane elavhõbe”). Filmi lavastaja ja stsenarist on Andres Puustusmaa (“Rohelised kassid”, “18-14”, “Punane elavhõbe”). Filmi tootis Leo Production ja levitab ACME Film.

Seotud lood:

"Kohtunik" on praegu Forum Cinemas kinodes.