Animafilm "Kapten Morten lollide laeval" sai Saksamaa laste- ja noortefilmide festivalil auhinna


Animafilm "Kapten Morten lollide laeval" sai Saksamaa laste- ja noortefilmide festivalil auhinna
"Kapten Morten lollide laeval" ("Captain Morten and the Spider Queen")foto: kaader filmist

1. – 7. oktoobrini toimus Chemnitzis Saksamaal 23. rahvusvaheline laste- ja noortefilmide festival SCHLINGEL, kus Eesti-Iiri-Belgia-Inglise ühistööna valminud Kaspar Jancise täispikk nukuanimafilm sai parima filmi auhinna animafilmide kategoorias. Auhinna andis välja professionaalne žürii ning selle pani välja DIAF – Saksamaa Animafilmide Instituut.

Žürii põhjendas oma otsust järgmiste sõnadega: „Poiss, kelle suurimaks sooviks on minna koos isaga merele seiklema ning kes unistab olla kapten oma enda laeval. Maailma parimad moosipallid, varandus, mis laeva koos hoiab ja täiesti kontrollimatu võlukahur, mida tohivad kasutada ainult need inimesed, kes teavad, mida nad teevad. Need olid vaid mõned mõtted piiritult fantaasiarikkast seiklusest koos suurepärase animatsiooni ning suure armastusega meisterdatud tegelastest. Võluv ja vaimustav lugu, mis on jutustatud väga originaalselt ning detailirikkalt.“

Festivali võistlusprogrammis osales kokku 124 filmi 51 riigist, nende hulgas animafilmidest ka juba auhinnatud "Valgekihv" ja "Breadwinner".

"Kapten Morten lollide laeval" (ingliskeelse pealkirjaga "Captain Morten and the Spider Queen") on režissöör Kaspar Jancise esimene täispikk animafilm, mis valmis Eesti, Iirimaa, Belgia ja Inglismaa ühistööna. Film esilinastus tänavu 6. juunil Zagrebis rahvusvahelisel animafilmide festivalil Animafest ning on pärast seda juba osalenud rohkem kui 10 festivalil.

Seotud lood:

Eestis kinodesse jõuab "Kapten Morten lollide laeval" märtsis.