ASI KINDEL: Maailma vaadatuimast teledraamast "Downton Abbey" vändatakse täispikk film


ASI KINDEL: Maailma vaadatuimast teledraamast "Downton Abbey" vändatakse täispikk film
Foto: AP

Ülimenuka Suurbritannia draamasarjal “Downton Abbey” põhineva filmi projekt kogub tuure ning produktsioon peaks algama juba järgmisel aastal.

Ka ETV ekraanil jooksund "Downton Abbey" jälgis aristokraatliku Crawley perekonna elu kuningas Edward VII järgsel Inglismaal. Esmakordselt 2010. aastal eetrisse jõudnud sarja vändati kokku kuus hooaega ning selle produtsendid, Carnival Films ja NBCUniversal on plaani võtnud ka täispika filmi.

NBCUniversali juht Michael Edelstein ütles väljaandele Associated Press: "Töötame hetkel käsikirja paika panemise kallal ja siis peame me välja nuputama, kuidas me näitlejate nimistu kokku saaksime. On ju teada, et inimesed liiguvad edasi ja teevad teisi asju, kuid me loodame järgmise aasta jooksul siiski filmi valmis saada."

Julian Fellowes kirjutas telesarja käsikirja ja töötab nüüd ka valmiva filmi käsikirja kallal. NBCUniversali pressiesindaja kinnitas, et kompanii loodab filmi produktsiooniga alustada 2018. aastal.

"Downton Abbey" kuues ja viimane hooaeg algas Suurbritannias 2015. aastal hilissügisel ning lõppes n-ö jõulueriga sama aasta 25. detsembril. Sari võitis aastate jooksul meeletult auhindu, sealhulgas parima lühisarja Kuldgloobuse, Emmy ja BAFTA. Kahe esimese hooaja eest saadi tervelt 27 Emmy auhinda, mis purustas telesarjade kõigi aegade rekordi. Tegemist on olnud kõige vaadatuma teledraamaga nii Suurbritannias kui ka Ameerikas.

Seriaali näitlejate nimistusse kuulusid Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Michelle Dockhery, Jessica Brown Findlay, Laura Carmichael, Jim Carter jpt.