Disney mängufilmi "Väikese merineitsi" peaossa valiti Halle Bailey


Halle Bailey
Halle BaileyFoto: KEVIN WINTER, AFP/Scanpix

Disney jätkab oma klassikaliste animatsioonide mängufilmideks muutmisega. "Džungliraamat", "Kaunitar ja koletis", "Dumbo" ja "Aladin" on juba linastunud ning 19. juulil alustab ka "Lõvikuningas". Lisaks on teada, et paljude teiste hulgas on töös "Mulan" ja ka "Väike merineitsi" ning just viimase jaoks saadi lukku peaosatäitja.

Disney 1989. aasta animatsiooni "Väikese merineitsi", mis põhines Hans Christian Anderseni muinasjutul, uues versioonis hakkab peaosalist Arieli kehastama Halle Bailey, kirjutab Variety.

Kuna rolli täitmiseks on olulisel kohal ka laulmine, siis paistab Bailey olevat ideaalne valik, sest ta on 2010. aastast esinenud koos oma õega Chloe x Halle nime all. Bailey jaoks on tegemist esimese täispika filmiga. Varasemalt on näitleja üles astunud seriaalis "Grown-ish" ja mitmete teleseriaalide ja - filmide kõrvalosades.

Praegu käivad ka jutud, et Disney soovib kurja merenõia Ursula rollis näha Melissa McCarthy't.

"Väikese merineitsi" võtetega alustatakse 2020. aasta aprillis. Filmi režissöör on Rob Marshall ("Chicago", "Memoirs of a Geisha", "Nine", "Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides", "Into the Woods", "Mary Poppins Returns").